شاسی بلند جدید و اسپرت چری در راه روسیه و ایران + تصویر


به گزارش وانانیوز،

امسال بسیاری از برندهای اروپایی بازار خودرو روسیه را ترک کردند. با توجه به خروج شرکت های اروپایی، بخش قابل توجهی از تقاضا از بازار روسیه بی پاسخ ماند. شرکت های چینی از این وضعیت بهترین استفاده را کردند. بسیاری از آنها دامنه محصولات خود را گسترش دادند و برخی از آنها حتی شروع به معرفی برندهای فرعی جدید برای روسیه کردند. به عنوان مثال کراس اوور چری اومودا C5 در حال آماده شدن برای عرضه در روسیه است و اخیراً صفحه پیکربندی رسمی در این کشور فعال شده است. به نظر می رسد عرضه این مدل در بازار ایران دور از تصور نخواهد بود.

در این صفحه تقریبا تمام ویژگی های Chery Omuda C5 فهرست شده است. البته این شرکت بیشتر این اطلاعات را چند هفته پیش منتشر کرد، اما یکی از نکات جدید این صفحه، رنگ های بدنه قابل سفارش برای این کراس اوور است. نسخه روسی در این رنگ های بدنه موجود خواهد بود: خاکستری، سفید، سبز، نقره ای، آبی روشن و آبی تیره. امکان انتخاب رنگ های دیگر برای مشتریان وجود دارد.

عکس شاسی بلند جدید و اسپرت چری در راه روسیه و ایران

این کراس اوور دارای موتور توربوشارژ با حداکثر قدرت ۱۴۷ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر است. شتاب صفر تا ۱۰۰ این مدل ۹.۹ ثانیه است. موتور نصب شده بر روی چری اومودا C5 با بسیاری دیگر از خودروهای چری مشترک است. به عنوان مثال، این موتور در تیگو ۷، تیگو ۵ توربولادر، تیگو ۷ پرو، تیگو ۶ و تیگو ۸ کلاسیک استفاده می شود.

طراحی این مدل در خور توجه ویژه است و جزئیات جالبی در آن به چشم می خورد. از آن جمله می توان به خطوط بدنه اشاره کرد که در برخی جاها بیشتر خودنمایی کرده اند. همچنین گریل این کراس اوور از شیارهای کوچک الماسی شکل زیادی تشکیل شده است. چری اومودا C5 هم اکنون راهی بازارهای صادراتی شده و به احتمال زیاد به زودی در کشورمان نیز عرضه خواهد شد.