شاگرد سابق الکنو در آستانه خداحافظی اجباری/ موردی شبیه موزرسکی!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، الکساندر بوتکو که به همراه تیم ملی والیبال روسیه قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن شد، درگیر یک پرونده دوپینگ است و اکنون وکیل این پرونده، دیمیتری موزرسکی، سابق وی است. هم تیمی به دنبال حل مشکلات این قهرمان است.

این دوپینگ در یک نمونه قدیمی توسط بوتکو مشاهده شد. به این ترتیب، بوتکو در حال حاضر از فعالیت های ورزشی منع شده است تا تصمیم گیری در مورد پرونده او صادر شود. این بازیکن ۳۶ ساله پس از پایان فصل با کوزباس، برای فصل آینده بدون باشگاه باقی می ماند.

بوتکو در سال ۲۰۱۴ در حالی که برای لوکوموتیو بازی می کرد تست دوپینگ داد و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) در نمونه او یک ماده ممنوعه پیدا کرد که البته هنوز جزئیات آن منتشر نشده است. با این حال باید دید بوتکو با چه جریمه هایی روبرو خواهد شد چرا که هنوز این موضوع در کمیسیون های ویژه فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) بررسی نشده است.

اتحادیه والیبال رویسی اعلام کرده است که به شکلی خاص از ستاره خود حمایت خواهد کرد و همان وکیلی که پرونده دوپینگ موزرسکی را مدیریت کرده بود اکنون وکالت بوتکو را بر عهده خواهد داشت. اخیراً در اکتبر ۲۰۲۱، باشگاه ژاپنی سانتوری اعلام کرد که موزرسکی پس از بررسی مجدد تست دوپینگ در ماه مه ۲۰۱۳ به مدت ۹ ماه محروم شده است. اما در ژانویه، کار حرفه ای خود را با تیم باشگاهی آغاز کرد و به سانتوری کمک کرد تا لیگ ژاپن را به دست آورد.

در صورت محرومیت بوتکو به احتمال زیاد به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید