شناسایی ۶۳ بیمار جدید کرونا در منطقه کاشان – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، کورش ساکی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ارجاع ۴۰۲ هزار و ۸۱۱ بیمار به مراکز تشخیصی و درمانی بستری و سرپایی در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل در ابتدای شیوع کرونا گفت. شیوع. : ۲۱ هزار و ۱۴ بیمار عفونت حاد تنفسی نیز از بیمارستان های کاشان، آران و بیدگل ترخیص شدند.

وی با اشاره به بستری شدن ۲۲ بیمار جدید ونتیلاتور حاد در بیمارستان های منطقه کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته، ادامه داد: از این تعداد ۱۴ بیمار در کاشان و ۸ بیمار نیز در بیمارستان های آران و بیدگل بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ بیمار جدیدی به صورت موقت در بیمارستان کاشان بستری نشده است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۶۶ بیمار ونتیلاتور اورژانس در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل بستری شده اند، گفت: از این تعداد ۴۹ بیمار در بیمارستان های کاشان و ۱۷ بیمار در بیمارستان های آران و بیدگل بستری شدند.

ساکی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل بستری هستند که از این تعداد ۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های کاشان و ۲ بیمار در بخش ویژه بستری هستند. بیمارستان آران و بیدگل.

وی گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ بیمار بر اثر کرونا در منطقه کاشان فوت نکرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ نفر در منطقه کاشان به ویروس کرونا مبتلا شدند، گفت: تعداد کل مبتلایان به این ویروس در منطقه کاشان با PCR مثبت به ۶۸ هزار نفر افزایش یافت. و ۳۷ مورد از ابتدای شیوع.

وی در خصوص میزان واکسیناسیون در کاشان گفت: تاکنون حدود ۷۸ درصد از ساکنان بالای پنج سال منطقه کاشان دوز اول، حدود ۷۲ درصد دوز دوم و حدود ۳۷ درصد از ساکنان بالای پنج سال واکسیناسیون در کاشان انجام شده است. در سن ۱۸ سالگی سومین نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.