صلح مجلس خط قرمز است/ درخواست تداوم تظاهرات در دفاع از قانون – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد نیوز، هیئت هماهنگی شیعیان عراق در واکنش به تحولات چند روز گذشته به ویژه امروز در منطقه سبز بغداد و حمله پیروان «مقتدی» بیانیه ای صادر کرد. . صدر» در ساختمان پارلمان عراق.

در این بیانیه آمده است: ما با نگرانی عمیق حوادث ناگوار بغداد در روزهای اخیر به ویژه حمله به نهادهای دولتی، حمله به مجلس و تهدید به حمله به سیستم قضایی، مقرهای رسمی و سیستم های امنیتی را دنبال می کنیم.

این بیانیه می افزاید: ما خواستار خویشتن داری، صبر و آمادگی حداکثری هستیم و از مردم قانونمند عراق که معتقد به قانون اساسی هستند، می خواهیم در تظاهرات مسالمت آمیز در دفاع از دولت، مشروعیت و نهادهای آن به ویژه دولت، شرکت کنند. قوه قضاییه و مجلس جلو بروید و در برابر این حمله خطرناک، نقض قانون و در برابر عرف و قانون بایستید.

بر اساس این بیانیه، مسئولیت هر گونه تنش و تجاوز به دولت عراق و نهادهای آن بر عهده احزاب سیاسی حامی تظاهرات است و آنها مسئولیت کامل پیامدهای این اقدامات غیرقانونی بر روند صلح و آشتی داخلی را دارند. .

هیئت هماهنگی شیعیان در پایان بیانیه خود اعلام کرد: دولت و مشروعیت آن و نهادهای مرتبط با آن و نیز صلح و آرامش داخلی در جامعه خطوط قرمزی است که همه مردم عراق باید با تمام امکانات آماده دفاع از آن باشند. روش های صلح آمیز