ضرورت تسریع هوشیاری توزیع سوخت / تشدید قاچاق انسان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه اقدامات و اقدامات پیشگیرانه در قاچاق کالا و ارز با محوریت کارگروه های مرکزی و استانی اظهار داشت: هواشناسی.

وی خواستار تشدید نظارت بر دستگاه های متولی مبارزه با قاچاق سوخت شد و افزود: در حد نیاز باید توزیع هوشمند سوخت را در دستور کار قرار دهیم زیرا یکی از عوامل کلیدی در پیشگیری از قاچاق است.

حجت الاسلام وحدانی نیا با بیان اینکه با توجه به مشکلات ایجاد شده در حوزه سوخت با قاچاقچیان برخورد قانونی و قاطع می شود، گفت: خاص باشید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی تصریح کرد: برخی از فرصت هایی که در اختیار متخلفان قرار می گیرد ناشی از فرصت سوزی توسط برخی مسئولان است.

وی ادامه داد: اگر قانونگذار اصلاحاتی را با گذشت بیش از یک دهه از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام دهد، نشان دهنده خلاءهایی است که باید برطرف شود.

حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه اصحاب رسانه را به حوزه فرهنگی توصیه کرد و گفت: همچنین هیئت های مذهبی و انقلابی را تشویق می کنیم تا با استفاده از غرفه های نماز جمعه، استفاده از کالاهای خانگی را ترویج دهند.