ضرورت حمایت کنسولی برای راه اندازی تورهای عمره – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی اعلام کرد: تحقق از سرگیری سفرهای عمره منوط به حمایت کنسولی از زائران در کشورمان است و در حال حاضر سفارت نداریم. یا یک دفتر کنسولی در عربستان سعودی. در صورت حمایت کنسولی، منعی برای سفرهای عمره وجود ندارد.

او در بار حاج تمتع امسال نیز گفت: حاج تمتع امسال با چهار شعار عزت، عزت، امنیت و سلامت زائران را شروع کردیم و در هر مرحله از حج این شعارها مدنظر بود و بحمدالله این شعارها و راهبرد قطعی محقق شده است.

حسینی در خصوص هزینه حج امسال گفت: واقعیت این است که هزینه در کشور ثالث به ریال محاسبه نمی شود و به دلار محاسبه می شود، بنابراین برآورد قیمت در ابتدای حج امسال و قبل از اعزام ها بوده است. حدود ۳۳۰۰ دلار تخمین زده می شود. اما در آستانه اعزام زائران به کشورمان، کشور میزبان هزینه برخی خدمات را تا ۱۲۰۰ دلار افزایش داد که در مجموع ۴۵۰۰ دلار شد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: این هزینه ها به همراه افزایش قیمت تمام شده برخی محصولات پروتئینی باعث افزایش هزینه حج شد که سعی کردیم این هزینه ها را مدیریت کنیم تا زائران تحت فشار قرار نگیرند و فقط هزینه کنند. یک پنجم مازاد هزینه ها

حسینی در خصوص نسبت هزینه های سال آینده نیز اظهار کرد: برای سال آینده اگر هزینه های اضافی کاهش یابد، قیمت های ما نیز کاهش می یابد، اما اگر تغییری ایجاد نشود و هزینه ها مانند امسال باشد، نمی توانیم قولی بدهیم. کاهش قیمت

رئیس سازمان حج و زیارت درباره اتمام موعد بازگشت زائران در کشورمان گفت: بر اساس برنامه ریزی عملیات حج از روز اول اعزام ها اعلام کردیم که یک روز مانده به فرا رسیدن ماه محرم پروازهای برگشت به پایان می رسد و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار بسته ایم و الحمدلله عملیات بازگشت حج در ساعت ۲۴ به پایان می رسد. جمعه.