طوفان شدید و رانش زمین منجر به تخلیه هزاران خانه در ژاپن شد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، وقوع طوفان استوایی «مئیری» در جزیره «هونشو» ژاپن موجب بارش شدید باران در این منطقه شد و هزاران نفر را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کرد.

به گزارش روزنامه گاردین، آژانس هواشناسی ژاپن روز شنبه اعلام کرد که طوفان Meari بعدازظهر شنبه استان شیزوکا در جنوب غربی توکیو را درنوردید و باعث باران شدید ناگهانی و وزش باد شدید شد و هشدارهایی را درباره رانش زمین و سیل در پی داشت.

بر اساس این گزارش، بیش از ۷۲ هزار نفر در شهر شیزوئوکا به دلیل رانش احتمالی زمین از منطقه خواسته شده اند که این منطقه را تخلیه کنند. این طوفان که بادهای مداومی با سرعت ۴۵ مایل در ساعت داشت، شیسوکا را با سرعت ۱۲ مایل در ساعت ترک کرد.

انتظار می‌رود طوفان پیش از حرکت به سمت شرق و چرخش در سراسر اقیانوس آرام در اوایل یکشنبه به سمت شمال ادامه یابد. آژانس هواشناسی ژاپن نسبت به امواج بلند در مناطق ساحلی توکیو و مناطق اطراف هشدار داده است. مقامات همچنین نسبت به نزدیک شدن به رودخانه ها هشدار داده اند، زیرا سطح آب ممکن است به طور ناگهانی افزایش یابد.

انتظار می رود بارش در توکیو و مناطق شمالی شهر افزایش یابد. اداره هواشناسی نسبت به سیل، باد شدید و باران شدید برای توکیو هشدار داد. رسانه های ژاپنی نیز از بالا آمدن خطرناک آب رودخانه ها تا سطح پل های روی آنها خبر دادند.

ژاپن در میانه تعطیلات تابستانی است و مردم در حال سفر هستند، اگرچه برخی قبلا مجبور شده اند برنامه های خود را لغو یا تغییر دهند. یک جشنواره موسیقی در ژاپن که یک هفته پیش در شرق توکیو آغاز شده بود، آخرین روز این رویداد را لغو کرد. نیپون ایرویز برخی از پروازهای خود را در واکنش به طوفان لغو کرد. خدمات قطار سریع‌السیر به تأخیر افتاد بخش‌هایی از بزرگراه تومی که توکیو را به ناگویا متصل می‌کند به‌دلیل باران شدید موقتاً بسته شد.

شمال ژاپن اخیراً باران شدیدی را تجربه کرده است که نگرانی‌ها را در مورد رانش زمین افزایش داده است. انتظار می رود که باران در اوایل روز یکشنبه در منطقه توکیو کاهش یابد و سپس به شمال شرق ژاپن برسد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید