علائم جوش روی بینی چیست؟ جوش های قرمز و چرکی بزرگ روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم جوش های روی بینی برای درمان از ابتدا و جلوگیری از بازگشت آن چیست. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای گیاهی و داروهای خانگی و درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

تا 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی برای از بین بردن جوش های بینی تا آخر عمر دریافت خواهید کرد.

جوش در طرف و بینی دقیقاً چیست؟

جوش روی بینی و بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه جوش های روی بینی نشانه چیست ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و اثر این آکنه را از پوست صورت برداشته و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که جوش و آکنه به طور کلی عوارض سطحی و گذرا و یکی از علل بروز آنها هستند. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید با متخصص مشورت کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای از چهره طراحی کردند ، جایی که ظاهر هرگونه جوش روی صورت افراد به دلیل وجود مشکل در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن نسبت داده می شد. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی با این الگوها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل ممکن است به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته این را نمی توان با قاطعیت پذیرفت ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید ، نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی شما چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات به عنوان کیست دیده می شوند. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه ولگاریس را در قسمت های دیگر پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به ابتلا به پوستی در پوست شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا جوش ، که باعث قرمزی پوست و جوش های سفید یا زرد کوچک می شود که اغلب از بینی شروع شده و تا گونه ها ادامه می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی در باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف ولگاریس ، آکنه روزاسه هنوز به عنوان داروهای خانگی شناخته می شود مسئولیت پذیر نباشید و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت جوش های بینی ، داروهای م thatثر بر علت بثورات را تجویز می کند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازولیک اسید ، ایزوترتینوئین اسید ایسلتیک ، و حتی ممکن است درمان های مکمل مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را پیشنهاد دهد.

اغلب به دلیل شباهت های ظاهری ، تعیین نوع جوش های آکنه دشوار است ، اما پزشک شما ممکن است به دنبال مواردی مانند توده های چرکی ، کیست ، سفیدی یا جوش سرسیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط با آن باشد. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم جوش ها چیست؟

علائم جوش ها چیست؟

این مهم است که بدانید علائم جوش روی بینی برای درمان چیست ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر جوش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان می دهد آبریزش بینی نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد عبارتند از:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک در دو چشم.

بنابراین اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، بلافاصله برای درمان آن با یک متخصص تماس بگیرید.

گرفتگی بینی:

در نواحی عمیق بینی ، موها می توانند همانطور که می توانند شکل بگیرند سلولیت بینی و خطرات ناشی از آن باید فوراً برطرف شود. اگر رینیت دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای درمان آن استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد خود در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، بثورات عفونی در داخل بینی می تواند منجر به ترومبوز سینوس شود که ممکن است به دلیل آبریزش بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تشکیل مردمک و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم جوش های روی بینی نشانه چیست.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه در طول زندگی ما می تواند همه قسمت های بدن را درگیر کند. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شود.

ما باید آن را بیان کنیم جوش ها را فشار دهید این به هیچ وجه کار درستی نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به قسمت های عمیق پوست و حتی در جریان خون منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد به مدت 11 تا 30 سال آکنه را تجربه کرده اند حساسیت و حساسیت بیش از حد در بینی است.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این نواحی می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن است پوشش می دهد. به همین دلایل لازم است بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از بازگشت جوش ها

راههای پیشگیری از جوشهای مکرر به شرح زیر است:

بهتر است صورت خود را وارد کنید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و روغن پاک کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب سنسورهای رطوبت بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد جوش استفاده کنید. از آرایش غلیظ و گسترده خودداری کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس صورت خودداری کنید تا باکتری های جزئی به سطح پوست صورت منتقل شوند.


علل اصلی احتقان بینی را مشخص کنید

علل اصلی احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد جوش می شوند و برای درمان آن باید علائم جوش های روی بینی را بدانیم.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف مواجهه با باکتری ها یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز در پوست و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد جوش در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی است.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد جوش در نوک بینی می شود.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود شوک های سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که می تواند با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک ، که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند ، باعث دهلیز و جوش می شوند.

این مشکل می تواند ناشی از جویدن ناخن در بینی ، سوراخ شدن در بینی و گرفتن بیش از حد آن باشد.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، در صورت ورود به جریان خون حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

موهای زیر پوستی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی که در زیر پوست باقی می ماند و منجر به تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال درمان های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (بومی استرالیا) از نظر علمی دارای خواصی است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. علاوه بر این درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید باشد.

صورت بخور:

صورت بخور:

اغلب گفته می شود که منافذ پوست با کشیدن سیگار باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و منبسط شود. اگر چه، گرمایش بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری که در منافذ پوست یافت می شود را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور کلی ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسیدها: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیک: این ماده از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از علل اصلی آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابتدا باید بفهمید جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت بویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راه های جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. برای آگاهی از علت ایجاد جوش روی بینی و حتی جوش های بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید با متخصص مشورت کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این عامل اصلی ایجاد جوش در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را فشار دهید تا جوش و آکنه صورت از بین برود زیرا می تواند منجر به گسترش عفونت به لایه های عمیق پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید