علائم عدم تحمل لاکتوز و راه های درمان آن


شاید حداقل یکبار واژه “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده باشید. آیا می دانید معنی این عبارت چیست؟ یا چگونه می توان تشخیص داد که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و البته درمان آن چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا به این بیماری نمی توانند لاکتوز یا قند شیر را به طور کامل هضم کنند. بنابراین ، پس از مصرف انواع لبنیات ، از مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد رنج می برند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. یعنی شما سلامت بیمار را تهدید نمی کنید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده ، بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه ، افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کنند ، در هضم لاکتوز مشکل خواهند داشت. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن به هر طریقی سعی می کند لاکتوز را هضم کند. اما هنگامی که مقدار آن کمتر از حد معینی باشد ، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. بنابراین ، فرد با مصرف محصولات لبنی از مشکلات زیادی رنج می برد.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند پس از حدود 30 تا 120 دقیقه خوردن غذاهای حاوی لاکتوز مشکلات زیر را دارند:

  • تورم؛
  • گوز؛
  • درد قلب و سوزش سر دل ؛
  • اسهال ؛
  • تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

وقتی مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. با مصرف هر یک از محصولات لبنی مشکلات زیادی خواهید داشت. به همین دلیل است که شما باید از محصولات لبنی و محصولات لبنی خودداری کنید. این می تواند باعث شود بدن شما کلسیم کافی دریافت نکند. بنابراین قطعاً باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نمی کند ، به این بیماری مبتلا می شویم. بدن با کمک لاکتاز ، قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی توسط روده جذب می شوند. ممکن است روده شما به دلایل مختلف نتواند این آنزیم را به طور ذاتی یا مادام العمر تولید کند. در نتیجه سطوح پایین این آنزیم ، عدم تحمل لاکتوز ایجاد می شود.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما بعد از اینکه نوزاد دیگر شیر مصرف نمی کند ، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما این باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع بدن شما به دلیل بیماری کرون ، رشد بیش از حد باکتری ها ، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف تولید لاکتاز را کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متأسفانه باید بگوییم که این بیماری درمان خاصی ندارد. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را با مصرف دارو یا حتی عمل جراحی حل کنید. با این حال ، نکاتی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند:

  • مصرف لبنیات را تا آنجا که ممکن است کاهش دهید.
  • به تدریج لبنیات بسیار کمی به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید ؛
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، وقتی بدن باکتری لاکتاز ندارد ، از هضم و تجزیه لاکتوز قدردانی نمی کند. به این ترتیب با مشکلات گوارشی روبرو می شوید. به همین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان لبنیات تصمیم گرفته اند خمیر لاکتاز یا عصاره را به برخی از محصولات خود اضافه کنند. به این ترتیب ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتاز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی نخواهند داشت. بسیاری از شیرهای بدون لاکتوز در حال حاضر در فروشگاه ها موجود است. البته فراموش نکنید که خودتان می توانید عصاره لاکتاز را به شیر اضافه کنید. اما شیر بدون لاکتوز قوام نرم دارد و عصاره لاکتاز زیر دندان نمی رود.

بنابراین دوستان عزیز ، آیا شما نیز از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ برای حل مشکل خود چه روشی را انتخاب کرده اید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که منتظر دیدن نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید