علل شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و درمانگر جنسی علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی را برای کمک به شما در احساس بهتر و شارژ میل جنسی مورد بحث قرار می دهند.

زمانهایی وجود دارد ، حتی زمانی که نگرش درست به نظر می رسد ، ممکن است بدن شما احساس نکند که آن لحظه مناسب برای نوعی رابطه جنسی است. اگر بیشتر اوقات این اتفاق برای شما می افتد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان دارای میل جنسی پایین یا کاهش یافته است. البته سال سختی (و سپس برخی از آن) که در سال 2020 بود به کاهش میل جنسی کمک نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میل جنسی آنها در سال 2020 در مقایسه با حالت عادی کمتر است.

کاهش میل جنسی ، در مقایسه با آنچه معمولاً می توانید تجربه کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند باعث شود احساس کنید مشکلی در شما وجود دارد ، اما این به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامتی شما مربوط می شود و کاملاً از کنترل شما خارج است و هیچ میل جنسی “مناسب” وجود ندارد. بیشتر بخوانید در مورد شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و اینکه چگونه می توانید از خود مراقبت کنید وقتی احساس کمتری نسبت به روحیه خود دارید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت مفاهیم میل جنسی یا میل جنسی با هم ترکیب می شوند ، اما در واقع تفاوت های مهمی وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، در حالی که برانگیختگی واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. لورن واکر ، روانشناس بالینی ، دانشجوی دکتری در مقاله ژورنال 2020 منتشر شده در سال 2020 ، می گوید: “هیچ مقدار ایده آل” به خصوص در زمان استرس وجود ندارد. طبیعتبه

میل جنسی در یک طیف قرار دارد. Lauren Dummit ، LMFT و متخصص جنسی درمانگر در عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “البته ، در طول سالها هم در مردان و هم در زنان متغیر است و طبیعی است که علاقه فرد گاهی با علاقه شریک زندگی خود مطابقت ندارد.”

تغییر در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان رابطه می تواند به کاهش میل جنسی شما کمک کند. Dummit می گوید: “عوامل اضافی مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس ، ممکن است بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارد.”

“داشتن میل جنسی پایین لزوما یک مشکل سلامتی نیست. اما اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید ، می گوید جاسمین پدروسو ، MD ، OB-GYN در Kindbody در سان فرانسیسکو. او می افزاید: “اگر می تواند بیشتر یک مشکل پزشکی یا یک مشکل روانی و اجتماعی باشد ، پزشک می تواند به شما کمک کند.” به گفته انجمن بهداشت جنسی آمریکا ، اگر دائماً میل جنسی کمتری را بدون در نظر گرفتن شریک زندگی یا موقعیت خود تجربه می کنید و از نظر احساسی بر شما تأثیر منفی می گذارد ، می تواند نشانه ای از اختلال میل جنسی کم فعال باشد. این احتمالاً در حدود 10 درصد از زنان رخ می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. این که آیا فکر می کنید ممکن است علائم HSDD را داشته باشید ، از جمله تقریباً فقدان کامل افکار جنسی و اضطراب احتمالی در روابط عاشقانه در نتیجه ، یا اگر متوجه شدید که گاهی میل جنسی کمتری دارید ، مهم است که در مورد برخی از آنها بیشتر بدانید. علل کاهش میل جنسی و اقدامات احتمالی

دو زن در رختخواب می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

استرس و سلامت روان

Dummit می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مشکلات روانی ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات شما نمی توانید انرژی یا انگیزه را در دنیای پرتلاطم امروزی با این همه خواسته متضاد پیدا کنید.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه یک بیماری روانی جدی تر از جمله اضطراب و افسردگی شایع باشد. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی خاص در مغز مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد عدم تمایل شما پراکنده است و مربوط به استرس های معمول زندگی است ، ممکن است به انجام فعالیت های آرامش بخش برای آرامش قبل از رابطه جنسی ، مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی ورزش ، برای کاهش تنش کمک کند. دامیت پیشنهاد می کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) نیز می تواند به شما در روحیه بهتر کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از انجام اقدامات دیگر به تنهایی ، در مورد آن ، با یک شریک ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی و با پزشک خود صحبت کنید. دکتر پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما ممکن است برای برخی از زنان زودتر شروع شود. این که آیا یائسگی را به طور طبیعی ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی شروع می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. مطالعه ای از دانشگاه علوم و بهداشت اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد که می تواند باعث کاهش میل و خشکی واژن شود ، که اغلب می تواند رابطه جنسی را دردناک کند.

نحوه مراقبت از خود

استروژن درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یک درمان تجویزی است که می تواند به بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر. اگر به دنبال داروهای گیاهی برای کاهش میل جنسی هستید ، Dummit همچنین توصیه می کند که با رابطه جنسی خود با آزمایش موقعیت های جنسی جایگزین تماس بگیرید ، به خصوص اگر رابطه جنسی دردناک است یا آزمایش ارتعاش. وی می افزاید: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکتر می گوید: “داروهایی مانند داروهای ضد بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” پدروسو برخی تحقیقات نشان داده است که برخی از قرصهای ضدبارداری با سطح استروژن کمتر به خشکی واژن کمک می کند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (نسخه استروژن-پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است در مقایسه با افرادی که از این دارو استفاده نمی کنند میل جنسی پایینی داشته باشند. در مورد داروهای ضد بارداری هورمونی.

و در حالی که مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی می تواند میل جنسی پایین را افزایش دهد ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات سوئی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

در مورد علل بالقوه کمبود میل جنسی به عنوان یک عارضه جانبی جدید (یا مکرر) ، بهتر است ابتدا این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا ببینید آیا راه حل ها یا تغییرات احتمالی ای وجود دارد که می توانید در دارو یا نسخه خود ایجاد کنید. اگر شریک زندگی دارید ، خوب است که در مورد احساساتی که در نتیجه مصرف دارو احساس می کنید ، با آنها گفتگوی آزاد داشته باشید. اگر به نظر می رسد که میل جنسی پایین با روابط شما یا مشکلی فراگیر در رابطه باشد ، ممکن است پزشک تغییر دارو را توصیه کند.

4. بارداری یا زایمان

دکتر هورمون می گوید ، مانند اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییرات در سلامت روان شما در این دوره ها می تواند منجر به میل جنسی پایین شود ، و این کاملا طبیعی است. پدروسو در حالی که در برخی از زنان افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به میل جنسی بیشتری شود ، در زنان دیگر علائم مرتبط با بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن می تواند باعث کاهش میل جنسی شود.

پس از زایمان ، کاهش استروژن و هورمون ها می توانند نامنظم باشند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، هرگونه درد واژن هنگام بازگشت بدن به حالت عادی را اضافه کنید ، استرس داشتن شخص دیگری برای مراقبت … شما این فکر را درک می کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

Dummit می گوید برای شب های ملاقات وقت بگذارید. او توصیه می کند که به نوبه خود برنامه ریزی کنید ، خودانگیختگی و خلاقیت را معرفی کنید و فقط بدون انتظار انتظار داشته باشید. عنصر غافلگیری می تواند به شما در ایجاد روحیه کمک کند. و به یاد داشته باشید که نیازی نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – به انواع دیگر صمیمیت مانند ماساژ حسی ، چشمان بسته و تغذیه شریک زندگی خود ، حمام کردن شریک خود یا سایر روابط صمیمی بپردازید.دیدگاهتان را بنویسید