غرب قادر به حفظ سطح فعلی حمایت از اوکراین در دراز مدت نیست – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نیویورک تایمز معتقد است که آمریکا و متحدانش ممکن است نتوانند برای مدت طولانی به حمایت از اوکراین در سطح فعلی خود ادامه دهند.

بر اساس این گزارش، نیویورک تایمز افزود: بایدن، رئیس جمهور بایدن به حمایت از اوکراین صرف نظر از مدت زمانی که طول بکشد متعهد است، اما نه او و نه هیچ کس دیگری نمی تواند بگوید که آمریکا و متحدانش تا چه زمانی می توانند بدون مداخله مستقیم نظامی دوام بیاورند. کار برای ادامه

در ادامه این گزارش آمده است: اگرچه آمریکا ۵۴ میلیارد دلار کمک نظامی و غیره ارائه کرده است، اما مقامات اذعان دارند که ذخایر تسلیحات آمریکایی و اروپایی در مقطعی به پایان خواهد رسید.

به گزارش نیویورک تایمز، مقامات و تحلیلگران می گویند حفظ سطح فعلی حمایت مالی از اوکراین دشوار خواهد بود.

نیویورک تایمز افزود: بر اساس برآوردها، کمک های نظامی که کنگره بر سر آن توافق کرده است می تواند تا سه ماهه دوم سال آینده ادامه یابد، اما سوال اینجاست که روند کنونی انتقال تسلیحات و مهمات بدون آسیب رساندن به آمادگی نظامی چقدر می تواند طولانی باشد. ایالات متحده. مو

این در حالی است که روسیه پیش از این به کشورهای ناتو برای تامین تسلیحات به اوکراین هشدار داده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت هرگونه ارسال تسلیحات به اوکراین یک هدف مشروع برای روسیه خواهد بود.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با تجهیز اوکراین به سلاح های نظامی با آتش بازی می کنند.