فراخوان جشنواره «قلم های ماندگار» ویژه اصحاب رسانه البرز


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، رضا عباس زاده مدیر عامل خانه مطبوعات استان البرز از برگزاری جشنواره قلم های ماندگار عصر دوشنبه در جمع اصحاب رسانه خبر داد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره سنجش مهارت ها و شناسایی است. بهترین رسانه در استان البرز برای تولید آثار محتوایی. از جمله محورهای جشنواره ارتقای سواد رسانه ای، معرفی فرصت ها و ظرفیت های رسانه ای و رسیدگی به آسیب های اجتماعی از اهداف این جشنواره است.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات و دبیر جشنواره با اشاره به بخش های این جشنواره، تصریح کرد: بخش اصلی جشنواره شامل; مقالات و یادداشت ها، اخبار، تیترها، گزارش ها، مصاحبه ها، عکس ها، طنز (نوشته و کارتونی) و طراحی و صفحه آرایی.

عباس زاده بیان کرد: موضوعات جشنواره شامل؛ شعار امسال (تولید، دانش بنیان، اشتغالزایی)، تبیین جهاد، مرحله دوم انقلاب و دستاوردهای ۴۳ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در فرهنگ، هنر و رسانه، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، توسعه و ترویج ارزش های دینی، نماز، فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، بهداشت عمومی به ویژه کنترل و مدیریت ویروس کرونا، پیشگیری از آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، مصرف مشروبات الکلی، دزدی، نزاع خیابانی، حاشیه نشینی، رانندگی سگ)، پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، حمایت خانواده، خانواده پرنشاط، توسعه ورزش همگانی، جوانان جمعیت و تشویق به زایمان، اخلاق و دانش رسانه ای و بیان آسیب های ناشی از فضای مجازی و محیط زیست، مهاجرت غیرقانونی و بحران آب از موضوعات جشنواره است.

وی از خبرنگاران، نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان فعال در مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان خواست آثار خود را برای شرکت در این جشنواره استانی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

عباس زاده به شرایط و ضوابط شرکت در جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: آثاری که در بازه زمانی ۲۶ مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تا ۲۶ مرداد در رسانه های خبری دارای مجوز (روزنامه های استانی، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری) منتشر شده باشند، قابل شرکت در جشنواره هستند. ، ۱۴۰۱ نظارت بر انتشارات ملی) در استان البرز منتشر می شود.

دبیر جشنواره قلم های ماندگار ادامه داد: آثار با نام نویسنده پذیرفته می شود و مطالب با نام مستعار پذیرفته نمی شود.

عباس زاده خاطرنشان کرد: هر متقاضی می تواند در ۳ بخش جشنواره شرکت کند و در هر بخش تنها ۲ اثر را بارگذاری کند. در صورت ارسال چند اثر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد کرد.

وی گفت: متقاضیان شرکت در جشنواره از تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱ به نشانی جشنواره alborz.pressfestival.ir مراجعه و آثار خود را بارگذاری کنند. آخرین مهلت شرکت در جشنواره از هم اکنون ۳۰ اکتبر ۱۴۰۱: دسامبر ۱۴۰۱ است.

انتهای پیام/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید