فرصتی برای شرکت های مکمل برای پر کردن شکاف حیاتی در تغذیه کودکان

داده‌های جدید دفتر مکمل‌های غذایی نشان می‌دهد که بیش از ۳۳ درصد از کودکان آمریکایی، با وجود مکمل‌های غذایی منظم، ممکن است کلسیم و ویتامین D کافی دریافت نکنند. فرموله کردن مکمل های کودکان که به کودکان کمک می کند تا به اندازه کافی توصیه های تغذیه ای خود را برای ویتامین D و کلسیم برآورده کنند. هر یک از این ریزمغذی ها نقش مهمی در رشد و تکامل استخوان ایفا می کنند و سطوح ناکافی هر کدام می تواند بر سلامت استخوان در دوران کودکی و در مراحل بعدی زندگی تأثیر منفی بگذارد.

از ۷۲۵۰ کودک (۲ تا ۱۸ ساله) که توسط دفتر مکمل های غذایی مورد بررسی قرار گرفتند، ۴۲ درصد مکمل مصرف می کردند. دریافت ویتامین D و کلسیم در رژیم غذایی برای همه کودکان کم بود و، نگران کننده است، حتی کسانی که مکمل ها را مصرف می کردند، علائم نارسایی را نشان می دادند. علاوه بر این، داده‌های زیر حقایق جالبی را نشان می‌دهد که یک صاحب کسب‌وکار باید قبل از همکاری با یک سازنده مکمل‌های غذایی برای فرموله کردن مکمل‌های غذایی که می‌تواند به کودکان در تعادل کفایت مواد مغذی و افزایش دریافت (UL) مواد مغذی کمک کند، در نظر بگیرد.

 • مشخص شد کودکانی که مکمل‌های غذایی دریافت نمی‌کردند شیوع بیشتری از کمبود مواد مغذی، به‌ویژه کلسیم، منیزیم، فسفر و ویتامین‌های A و C داشتند.
 • کودکانی که رژیم غذایی خود را تکمیل کردند و مشخص شد دریافت کافی ویتامین D و کلسیم دریافت می‌کردند، حد بالایی آهن، روی، اسید فولیک و ویتامین‌های A و C دریافت کردند.

اهمیت ویتامین D در دوران کودکی

در پاسخ به یک دهه تحقیق و یافته‌ها که نقش استراتژیک ویتامین D را در بسیاری از عملکردهای مهم بدن نشان می‌دهد، مؤسسه پزشکی (IOM) مقدار توصیه‌شده روزانه (RDA) را برای ویتامین D مورد بازبینی قرار داده است. سازمان بین المللی مهاجرت یک نهاد دولتی است که توصیه های تغذیه ای را در ایالات متحده برای همه گروه های سنی ارائه می کند. بر اساس بررسی آنها از مطالعات، RDAهای جدید در نوامبر ۲۰۱۰ منتشر شدند.

 • برای کودکان ۱ تا ۱۸ ساله، RDA در حال حاضر ۶۰۰ IU است.
 • کلسیم و ویتامین D عملکردهای یکدیگر را تکمیل می کنند. بدون ویتامین D، کلسیم نمی تواند در بدن جذب و ساخته شود.
 • کلسیم برای رشد و استحکام استخوان ها ضروری است.
 • هنگامی که کودکان ویتامین D کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند، باعث نرم شدن استخوان ها می شود و آنها را در معرض خطر ابتلا به بیماری به نام راشیتیسم قرار می دهد.

با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی هنوز بر این باورند که RDA برای ویتامین D هنوز بسیار کمتر از مقدار مورد نیاز برای رسیدن به وضعیت مطلوب ویتامین D است. واضح است که نقش ویتامین D بسیار بیشتر از سلامت استخوان است. بسیاری از سلول ها حاوی گیرنده های ویتامین D (VDRs) از جمله گیرنده های موجود در مغز، قلب، پوست، غدد جنسی، پروستات و سینه هستند. بسیاری از گلبول های سفید حاوی VDR هستند، به این معنی که سیستم ایمنی بدن تحت تأثیر ویتامین D قرار می گیرد. ویتامین D در تکثیر و تمایز سلولی نقش دارد. ۲۲۹ ژن تحت تأثیر ویتامین D و ۲۷۷۶ مکان ژنومی وجود دارد که توسط گیرنده های ویتامین D (VDRs) اشغال شده است. زنان باردار و شیرده ۵

اهمیت کلسیم در دوران کودکی

کلسیم برای رشد سالم استخوان ضروری است. همچنین به عملکردهای دیگری مانند لخته شدن خون، ریتم قلب و عملکرد ماهیچه ها کمک می کند. اگر کودکان در رژیم غذایی خود کلسیم کافی برای انجام این کارها و سایر وظایفی که نیاز به کلسیم دارند دریافت نکنند، بدن شروع به برداشت آن از استخوان ها می کند. نتایج سومین آزمایش ملی بهداشت و تغذیه نشان داد که ۷۱ درصد از دختران و ۶۲ درصد از پسران ۶ تا ۱۱ ساله RDA برای کلسیم برای گروه سنی خود را برآورده نمی کنند. آمارها نشان می دهد که کودکانی که تراکم استخوانی پایینی دارند بیشتر در دوران کودکی خود دچار شکستگی استخوان می شوند

مطالعات همچنین نشان داده‌اند که دریافت ناکافی کلسیم در طول سال‌های رشد حیاتی ممکن است تأثیر منفی بر سلامت استخوان‌ها در آینده داشته باشد. حدود ۹۰ درصد توده استخوانی تا سن ۱۹ سالگی به دست می آید. ضروری است که کودکان در دوران نوزادی کلسیم کافی برای رسیدن به اوج توده استخوانی دریافت کنند. دانشمندان بر این باورند که اگر حداکثر توده استخوانی در دوران کودکی ۱۰ درصد افزایش یابد، ممکن است شروع پوکی استخوان پس از ۱۳ سال زندگی به تعویق بیفتد.

کودکانی که در دوران کودکی به اوج توده استخوانی می رسند، در دوران کودکی خطر شکستگی کمتری دارند و ممکن است بتوانند از شروع پوکی استخوان در مراحل بعدی زندگی پیشگیری کنند یا آن را به تاخیر بیندازند.

مکمل های کودکان – فرمول های متعادل کلید موفقیت

صاحبان مشاغل مکمل باید با یک تولید کننده معتبر قرارداد ویتامین تماس بگیرند تا مکمل های غذایی تولید کنند که به اندازه کافی نیازهای تغذیه ای کودکان در حال رشد را برآورده کند. با سازمانی شریک شوید که تولید آنها را تکمیل می کند، یک مرکز دارای گواهینامه NSF GMP که می تواند خدمات طراحی و بسته بندی لیبل داخلی را به شما ارائه دهد. پیدا کردن یک سازنده مکمل که این شرایط را داشته باشد، تضمین می کند که محصول نهایی با کیفیت بالا را در زمان مناسب دریافت کنید.

منابع:

 1. آیا مکمل های غذایی کفایت ریز مغذی ها را در کودکان و نوجوانان بهبود می بخشد؟ ، مجله اطفال، دوره ۱۶۱، شماره ۵، ص ۸۳۷-۸۴۲.e3، نوامبر ۲۰۱۲. jpeds.com/article/S0022-3476%2812%2900512-4/abstract
 2. ویتامین D: برگه اطلاعات مکمل های غذایی، مؤسسه ملی بهداشت، ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminD-HealthProfessional/)
 3. چرا توصیه های IOM برای ویتامین D کمبود دارند، J Bone Miner Res. مارس ۲۰۱۱; ۲۶ (۳): ۴۵۵-۷. doi: 10.1002/jbmr.328. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21337617).
 4. نقشه برداری ژنوم اختصاصی ChiP-seq از اتصال گیرنده ویتامین D: ارتباط با بیماری و تکامل، Genome Res. اکتبر ۲۰۱۰; ۲۰ (۱۰): ۱۳۵۲-۶۰. doi: 10.1101/g.107920.110. Epub 2010 24 اوت. PMID: 20736230. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20736230
 5. ویتامین D، Medline Plus، مؤسسه ملی بهداشت. nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/002405.htm
 6. Alaimo K، McDowell MA، BriefelRR: “دریافت ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر برای افراد ۲ ماهه و بالاتر در ایالات متحده: سومین بررسی ملی سلامت و تغذیه، فاز ۱، ۱۹۸۸-۱۹۹۱.” Hyatsville، MD: مرکز ملی آمار سلامت، ۱۹۹۴.
 7. رژیم غذایی، تغذیه و سلامت استخوان، J. Nutr. نوامبر ۲۰۰۷ جلد. شماره ۱۳۷ ۱۱ ۲۵۰۷S-2512S. jn.nutrition.org/content/137/11/2507S.full
 8. بهبود سلامت استخوان در کودکان و نوجوانان: پیامدهای سلامت فعلی و آینده، شورای لبنیات کالیفرنیا. dairycouncilofca.org/PDFs/Bone_Health.pdf

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر