فرنچایز جدید اپل برای جلوگیری از تصادفات کاربران در جاده ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموکینا، درباره نسل بعدی ایرپادهای اپل با نام «ایرپاد پرو و ​​۲» بحث های زیادی صورت گرفته است. انتظار می رود این گجت در سال جاری به بازار عرضه شود.

از سوی دیگر، شایعاتی مبنی بر ارتقای AirPods و افزودن ویژگی هایی مانند نظارت بر ضربان قلب وجود دارد. در همین راستا مجله SlashGear در گزارشی از ثبت پتنت جدید اپل خبر داده است. با استفاده از این فناوری، ایرپادهای نسل بعدی می توانند از تصادفات کاربر در جاده ها یا سایت های ساختمانی پر سر و صدا جلوگیری کنند.

ثبت اختراع اپل به سیستم صوتی پس زمینه اشاره می کند که به طور خودکار صدا را تنظیم می کند تا کاربر بتواند صداهای نزدیک مهم مانند آژیر و بوق ماشین را بشنود.

پتنت جدید اپل برای جلوگیری از تصادفات جاده ای

به طور خاص، سیستم نویز پس‌زمینه می‌تواند مسیر حرکت و سرعت کاربر را با استفاده از داده‌های GPS و حسگرهای آیفون یا اپل واچ کاربر جمع‌آوری کند. به عنوان مثال، داده های GPS نشان می دهد که کاربر نزدیک یک تقاطع شلوغ است. با این حال، از آنجایی که کاربر دارای AirPods در گوش خود است، ممکن است نتواند صدای اطراف را هنگام عبور از تقاطع بشنود.

AirPods به طور خودکار صدا را کاهش می دهد یا در نهایت پخش موسیقی را متوقف می کند تا کاربر متوجه ترافیک اطراف خود شود. یا وقتی داده‌ها نشان می‌دهند که کاربر در کنار جاده راه می‌رود، AirPods فقط صدای موسیقی یا محتویات گوش کاربر رو به جاده را کاهش می‌دهد.

به طور دقیق تر، اگر جاده در سمت چپ کاربر باشد، تنها گوش گیر سمت چپ به طور خودکار صدا را کاهش می دهد. به این ترتیب تضمین می شود که کاربر صدای محیط را می شنود.

در همان زمان، هنگامی که AirPods و سایر سنسورها داده های خاصی را ردیابی می کنند، سیستم صوتی زنگ هشدار ذخیره شده در iPhone یا Apple Watch را پخش می کند تا به کاربر هشدار دهد.

بر اساس اطلاعات موجود در پتنت، صدای AirPods را می توان کم یا گاهی خاموش کرد تا کاربر بتواند در محیط های خطرناک، کار یا وسایل آموزشی تمرکز کند.

علاوه بر این، از یک سنسور ویژه در ایرپاد برای کار هماهنگ با سنسورهای آیفون یا اپل واچ و اندازه گیری موقعیت قفسه سینه کاربر استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که حق امتیاز به طور خاص مربوط به Airpods نیست، بلکه به یک گجت قابل حمل صوتی مربوط می شود.