فضای پرسپولیس رویایی است/من طرفدار تیم ملی ایران هستم


به گزارش وانانیوز،

نتایج تیم فوتبال پرسپولیس در ۱۰ هفته ابتدایی لیگ برتر نشان از تداوم قدرت خط دفاعی این تیم با وجود انتقال بازیکنان اصلی در نقل و انتقالات تابستانی گذشته دارد.

سیدجلال حسینی از زمین خداحافظی کرد و به مربیگری رفت تا اینکه یکی از قوی ترین مدافعان میانی این تیم به همراه علیرضا ابراهیمی و یحیی گل محمدی از این تیم جدا شد. پیدا کردن زوج مرتضی پورعلیگنجی و جورج گلسیانی راه رفتن

دو مدافعی که می‌توانستند آمار ایده‌آل و بیشتر داشته باشند خالص ورق سلام در این فصل علیرضا بیرانوند در دروازه این تیم کمک خواهد کرد.

جورج گلسیانی وی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جو پرسپولیس و اتفاقاتی که در هفته های اخیر برای این تیم رخ داد تا باخت، تساوی و برد را تجربه کند، احساسات خود و اهداف مشترک بازیکنان برای رسیدن به جام قهرمانی را بیان کرد. فصل جاری لیگ مافوق صحبت کرد

* خبرگزاری مهر: فکر می کردی با بازی های خوب در دفاع در پرسپولیس بتوانی نظر کارشناسان و هواداران را جلب کنی؟

– گئورگی گلسیانی: ابتدا باید بگویم که راضی هستم کنیه از هواداران و چند بازیکن قدیمی تیم پرسپولیس شنیده ام. حس خوبی است وقتی می بینی در تیمی بازی می کنی که هواداران زیادی دارد که فوتبال را می فهمند و همیشه از بازیکنان تیم حمایت می کنند. محبوب او دارند. این باعث ایجاد احساس امنیت می شود. البته این مسئولیت سنگینی است، زیرا شما باید همیشه بهترین باشید خوبی.

* اتفاقاً به همراه مرتضی پورعلیگنجی یکی از بهترین زوج های دفاعی فوتبال باشگاهی کشور را تشکیل می دهید.

– حضور من در هر مسابقه نظر سرمربی بستگی به تیم دارد و من به آن احترام می گذارم. از حضور در محیط تیم پرسپولیس احساس خیلی خوبی دارم. همه چیز بر یک فکر متمرکز است. هیچ کس در تیم به اهداف شخصی و رکوردهای فردی فکر نمی کند. مهم نیست من می توان بدون رطوبت این یک تلاش تیمی برای موفقیت است.

* پورعلی گنجی به تیم ملی دعوت شد اما هنوز به آرزویت نرسیدی؟

– آره! رویای من پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورم است. دوست دارم روزی برای گرجستان بازی کنم. حس فوق العاده هر بازیکنی پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش است. من برای این ادامه می دهم رویا با پیراهن پرسپولیس تلاش می کنم.

* اگر گرجستان به جام جهانی می رفت، پشیمانی بزرگ تری خواهید داشت. طرفدار کدام تیم در جام جهانی هستید؟

– من قطعا از تیم ملی ایران حمایت می کنم. پتانسیل فوتبال ایران عالی است. البته منظورم این است که گروه بسیار سختی است با شما حریفان بزرگی مثل انگلیس دارید. نکته اصلی اینجاست که توانایی فوتبالیست ایرانی هم بالاست و او می تواند این کار را انجام دهد جهت موفقیت یک قدم طول می کشد.

* آیا ایران از گروه خود می تواند صعود کند؟

– هیچ چیز در فوتبال غیرممکن نیست. تیم ملی ایران هم ماهر است و می تواند بازی های بزرگی را مقابل حریفان بزرگ انجام دهد.

* به پرسپولیس برگردیم. کم کم از انتخابت راضی میشی اما هنوز با ضربه سر و پنالتی گلی نخوردی. این اتفاق بارها برای شما در سپاهان افتاده است.

– در سپاهان ضربات ایستگاهی متفاوت بود، یعنی مراکز مستقیمتر بود و شانس گلزنی با ضربه سر بیشتر بود، اینجا به سبک پرسپولیس ناهمسان ضربات آزاد داریم که اغلب از کرنرهای کوتاه استفاده می کنیم. اما جای نگرانی نیست، بازی های زیادی در پیش داریم، هر هفته ضربات ایستگاهی را تمرین می کنیم و مطمئنم با پیراهن پرسپولیس پیروز می شویم. به زودی گل می توان همسر من.

* بسیاری از هواداران پرسپولیس را بهترین کاندیدای قهرمانی می دانند.

– چون اسم ما پرسپولیس است. هواداران تیم بزرگ همیشه آرزوهای بزرگی دارند. احساس می کنم یک سوم هستم جاده ما قهرمانی را به خوبی کسب کرده ایم. اکنون بیست یک بازی باقی مانده است و هدف دیگری جز قهرمانی نداریم. رویای مشترک قهرمانی به این معناست که ما یک تیم رویایی داریم. همه اعضای تیم به هدف مشترک فکر می کنند.

* نظرت در مورد پشت ضربات پنالتی نبودن در پرسپولیس چیست؟

– ما یک تیم هستیم. من به تمام تصمیمات سرمربی احترام می گذارم. امیدوارم از همه فرصت ها استفاده کنیم و پیروز شویم. هیچ چیز مهمتر از این درخواست نیست.

* در پایان حرف خاصی دارید؟

– تقریبا در تمام مصاحبه هایم می خواهم از جو هواداران پرسپولیس و تیم تشکر کنم که در رختکن کنار هم هستیم. روابط روحی بسیار خوبی داریم و امیدوارم با قهرمانی در جام حذفی بتوانیم این تلاش را به نتیجه خوبی برای هواداران تیم تبدیل کنیم.