فیفا در مورد هر چیزی که فوتبال ما را می شناسد نظر می دهد


به گزارش وانانیوز،

امیررضا واعظ آشتیانی درباره تقلبی که در فوتبال ما انجام می شود و همه مشکلات به فیفا گزارش می شود، گفت: افرادی که هم دوتابعیتی هستند، هم خارجی، هم کپی رایتر و هم دلال. افراد زیادی هستند که با شبکه های خارجی و داخلی در ارتباط هستند و با فیفا و AFC تبادل اطلاعات می کنند. جالب است که برخی از مردان فوتبالی که ادعای رئیس جمهور شدن را دارند با این افراد رابطه دارند و اینطور نیست که این افراد برای خودشان کار می کنند بلکه روی نحوه عمل کردن خط می کشند. شناسایی این افراد برای مقامات امنیتی کشور کار سختی نیست. این افراد به ورزش و فوتبال ضربه می زنند و معیشت مالی خاص خود را دارند و به دنبال جایگاهی با حضور فردی هستند که می خواهند در آینده مسئولیت پذیر باشند.

وی با بیان اینکه نامه های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا توهین به ما است و کمیته اخلاق و سایر ارگان های فدراسیون در این زمینه چه نقشی دارند، گفت: ضمناً آنهایی که ادعا می کنند اگر آنها نبودند و ما را به خاطر عدم ورود خانم ها تعلیق می کردند، جواب بدهند که چرا این کار را کردند. نامه های ساخته شده پذیرفته نمی شوند. جالب اینجاست که دم خروس کنفدراسیون فوتبال آسیا در زمانی که دادگاه و کمیته استیناف ما رسمی نیست و کمیته اخلاق کاملا ساکت است و ما به خاطر این سکوت صدمه دیده ایم و یکی از چالش های ما به خاطر همین سکوت هاست. فیفا می گوید آیا نمایندگان مجلس و دولت در فوتبال دخیل بوده اند یا خیر؟ آیا کسی آنها را مجبور به انجام این کار در مدارس فرانسه کرده است که بحث منع حجاب وجود داشته است؟ نهاد حقوق بشر کجا توانسته با آن مقابله کند؟ کشوری که فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود را دارد، اگر قرار است زنان در آن کشور به ورزشگاه بیایند، باید یک بنیاد وجود داشته باشد. آیا ممکن است فیفا آن را مجبور کند؟

واعظ آشتیانی که در برنامه رادیویی آفساید صحبت می کرد، با بیان اینکه فیفا فوتبال ایران را به خوبی می شناسد و می داند که در بسیاری از زمینه ها مشکل دارد و این نامه ها را می فرستد، اظهار داشت: همین گروه تصمیم به وجود فوتبال گرفتند و این همان چیزی است که می خواهند. ناجی فوتبال . ما در ورزش خود یک «اُسکلیسم» داشتیم. امروز کسانی که مسبب شرایط هستند می گویند ما می خواهیم فوتبال را نجات دهیم. یه جورایی باید بگیم سرمون رو کجا بزنیم. ما باید بستری فراهم کنیم و اینطور نیست که نهادی مثل فیفا بیاید تکلیف را تعیین کند. خود لردها باعث وضعیت فعلی فوتبال شدند و نظارتی بر باشگاه ها نداشتند که باعث شده در تمام دعواهای حقوقی در فیفا شکست بخوریم. امروز فیفا وضعیت ما را می داند و در مورد همه چیز نظر می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که زیر صندلی میز فدراسیون یک چاه نفت وجود دارد که عده ای برای رسیدن به آن تقلب می کنند، خاطرنشان کرد: چاه نفت نیست، بلکه یک جاه طلبی و شرط است که باند و باند می سازد و این قبیله برای مدت طولانی در فوتبال بیایید حکومت کنیم و هر کاری که فکر ناقصی در آن هست انجام دهیم.

انتهای پیام/