قاضی آمریکایی با درخواست ترامپ برای تعیین بازپرس ویژه موافقت کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، الین کانن قاضی آمریکایی با درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای تعیین بازپرس ویژه برای بررسی مستقل اسناد کشف شده از عمارت وی در فلوریدا موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، این قاضی آمریکایی از تعیین بازپرس ویژه برای بررسی اسناد ضبط شده خبر داد.

ماموران FBI در ۸ آگوست به عمارت مار-لاگو ترامپ در فلوریدا یورش بردند و ۳۳ جعبه اسناد شامل ۱۱ مجموعه اسناد طبقه بندی شده را از اقامتگاه وی کشف و ضبط کردند. به گفته نیویورک تایمز، ترامپ حداقل ۳۰۰ سند محرمانه را به عمارت خود آورده بود.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، ۲۶ جعبه از مجموع ۳۳ جعبه توقیف شده، که وزارت دادگستری ایالات متحده آنها را “محتوای ضبط شده از اتاق انبار” نامید، حاوی اطلاعاتی از جمله بریده های روزنامه از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، سه سند با علامت “فوق محرمانه” بود. ، یک جلد کتاب و همچنین ۱۸۴۱ سند و تصویر عمومی بدون برچسب طبقه بندی.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به هوادارانش در پنسیلوانیا گفت که اف‌بی‌آی و سیستم قضایی این کشور «هیولاهای شیطانی» هستند که توسط چپ رادیکال کنترل می‌شوند.

وی درباره نحوه غارت خانه اش افزود: به بهانه های واهی کمدها، کشوها و همه چیز بانوی اول (ملانیا ترامپ) را زیر و رو کردند و در اقدامی بسیار زشت حتی اتاق پسر ۱۶ ساله ام را نیز زیر و رو کردند. .. همه چیز را به هم ریختند و از حالت قبلی خارج کردند. انجام دادند

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بار دیگر از سیاست های دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد و گفت: او (بایدن) دشمن آمریکاست. چپ رادیکال (دموکرات ها) دشمن اصلی دموکراسی است، نه جناح راست (جمهوری خواهان).