لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروهی از متخصصان خندان لبخند زدن به سادگی پاسخی غیر ارادی به چیزهایی است که شما را خوشحال می کند یا می خنداند. اگرچه این تعریف تا حدی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند زدن می تواند یک انتخاب آگاهانه و آگاهانه باشد.

فواید لبخند زدن

لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و مزایای سلامتی ، خلق و خوی و حتی حال و هوای محیط اطراف را به همراه داشته باشد.

1 لبخند به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که می تواند عمر شما را طولانی کند. مطالعه ای در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با عمر طولانی تر مرتبط است

به طور کلی به نظر می رسد افراد شادابتر هستند و عمر طولانی تری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از یک زندگی سالم است.

2 لبخند زدن استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً می تواند در چهره ما ظاهر شود. لبخند زدن نه تنها از خستگی ، فرسودگی و افسردگی جلوگیری می کند ، بلکه می تواند به کاهش استرس نیز کمک کند.

باور کنید یا نه ، لبخند زدن می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید یا حتی با لبخندی غیر واقعی از آن تقلید می کنید. زمانی که استرس دارید برای لبخند زدن وقت بگذارید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند زدن روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که ناراحت شدید سعی کنید لبخند بزنید. به احتمال زیاد ، روحیه شما به سمت بهتر تغییر می کند.

عمل فیزیکی لبخند زدن در واقع مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – به این معنی که با تقلید از یک حالت شاد در صورت خود ، می توانید ذهن خود را “فریب” دهید تا وارد حالت شادی شود.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباطات عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را ترشح می کند که می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. لبخند زدن را به عنوان یک داروی ضدافسردگی طبیعی در نظر بگیرید.

4 لبخند زدن مسری است

در حالی که لبخند زدن حس زیبایی را منتقل می کند ، نشانه ای از حقیقت را نیز منتقل می کند. لبخند زدن نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه می کند و آنها را تفسیر می کند – و گاهی اوقات حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که ممکن است لبخند شخص دیگری را بشناسید و ناخودآگاه به خود لبخند بزنید. بله ، لبخندها از نظر علمی مسری هستند

جلوه های خنده

5 لبخند سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند همچنین می تواند سلامت کلی بدن را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. لو معتقد است به دلیل آرامش بیشتر عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

6 لبخند زدن می تواند فشار خون را کاهش دهد

لبخند زدن می تواند تأثیر مفیدی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده فشار خون را به ویژه کاهش می دهد

در حالی که نشان داده شده است لبخند زدن باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق نحوه کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر در خانه یک دستگاه فشار خون دارید ، می توانید این ایده را خودتان امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید دوباره فشار خون خود را اندازه گیری کنید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7 لبخند زدن درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین را آزاد می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برند ، بلکه بدن شما را نیز شل کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. لبخند یک داروی طبیعی است.

8 لبخند شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی جذب افرادی می شویم که لبخند می زنند. در حالی که حالات جدی تر یا منفی صورت مانند مژه و چین و چروک صورت عکس آن را نشان می دهد

اما مردم به طور طبیعی جذب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم تصور کنند که شما ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند ، بلکه می تواند شما را جوانتر نشان دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و جلسات کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد مختلف به شما متفاوت است.

فواید لبخند زدن

10 لبخند زدن به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، درست است؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا خیر ، باز هم به دیگران پیام می دهد که شما یک فرد مثبت هستید.

اولین مرکز بهداشت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت را برای شما عزیزان در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این مقاله فقط برای آموزش است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید دادن.

دیدگاهتان را بنویسید