لجبازی بزرگ درویش و یحیی بر سر ۲ ستاره/خرید جنجالی پرسپولیس تکمیل می شود؟


به گزارش وانانیوز،

مهدی عبدی و حامد پاکدل آمار گلزنی بدی ندارند اما پرسپولیس مهاجمی با ویژگی های شهریار مغانلو را در کنار خود می خواهد. گادوین منشا که هیچ شباهتی نداشت، اما شیخ دیابات می توانست انتخاب خوبی باشد.

یحیی گل محمدی در اعتراض به لیدرهای باشگاه پرسپولیس گفت: گادوین منشا را مفت از دست دادیم. وی به تلاش این باشگاه برای جذب آقای گل در فصل گذشته لیگ برتر اشاره می کند که البته به جایی نرسید و مبدا در مس رفسنجان باقی ماند. حالا یحیی که مشخصا با مدیریت زاویه پیدا کرده است، از دست دادن شانس همکاری با منشا را یک امتیاز منفی در کارنامه درویش و شرکا می داند. از سوی دیگر در این مدت زمزمه های زیادی مبنی بر توافق نهایی پرسپولیسی ها با شیخ دیابته، مهاجم سابق استقلال و الغرافه شنیده می شود. توافقی که به نظر می رسد در چند مرحله از سوی یحیی گل محمدی رد شده است. حتی برخی معتقدند کار کادرفنی و مدیریتی باشگاه در جذب مهاجمان به نوعی لجباز شده است. یعنی همان طور که باشگاه نتوانست اصل را بگیرد، یحیی هم دیابات را رد کرد!

نمی دانیم چنین تعبیری درست است یا خیر اما شاید مقایسه عملکرد این دو مهاجم در فصول اخیر گویای این موضوع باشد و نشان دهد کدام یک حداقل روی کاغذ می توانسته خرید جذاب تری برای پرسپولیس باشد. گادوین منشا فصل گذشته در ۲۷ بازی ۱۴ گل برای مس به ثمر رساند که نیمی از آن ها روی نقطه پنالتی بود. اما شیخ دیاباته در همین مدت در لیگ ستارگان قطر در ۱۶ بازی ۱۱ گل برای الغرافه به ثمر رساند. به عبارت دیگر، میانگین نرخ گلزنی برای Origin 0.51 درصد بود، در حالی که Diabate میانگین ۰.۶۸ گل در هر بازی را ثبت کرد.