لغو ممنوعیت سفر جوکوویچ به استرالیا؟


به گزارش خبرگزاری فارس، نواک جوکوویچ پس از اخراج از استرالیا به دلیل عدم واکسیناسیون و ۳ سال محرومیت از درخواست ویزا، ممکن است بتواند در مسابقات تنیس اوپن ملبورن در ژانویه ۲۰۲۳ شرکت کند. دولت محدودیت ها را برای خارجی ها کاهش داده است و آنها دیگر مجبور نیستند وضعیت واکسیناسیون را اعلام کنند.

جوکوویچ که اوایل سال جاری برای شرکت در مسابقات آزاد ملبورن به استرالیا رفته بود، به دلیل تزریق نکردن واکسن کرونر نتوانست در این مسابقات شرکت کند، حتی این سوال در دادگاه به چالش کشیده شد و در نهایت با وجود شواهدی مبنی بر اینکه این بازیکن صرب ستاره ارائه شده بود، نتوانست تصمیم دادگاه را بگیرد و در نهایت از استرالیا اخراج شد. طبق قوانین استرالیا، اخراج از این کشور تا ۳ سال ممنوع است.

با توجه به کاهش محدودیت ها، بازگشت نواک جوکوویچ به استرالیا در نظر گرفته شده است و این احتمال وجود دارد که این تنیسور سرشناس جهان در گرند اسلم جدید سال جدید شرکت کند.

به گفته مارک باتلر وزیر بهداشت استرالیا، کاهش بیماری عروق کرونر قلب از روز چهارشنبه بر اساس توصیه های پزشکی اعمال می شود.

وی گفت: یک مقام ارشد پزشکی اطلاع داده است که مسافران دیگر نیازی به اعلام وضعیت واکسیناسیون خود به عنوان بخشی از مدیریت کووید-۱۹ ندارند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید