لندن: حفاظت از شمال دونباس ادامه دارد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در پی گزارش های اطلاعاتی روزانه وزارت دفاع انگلیس از نبرد نیروهای روسیه و اوکراین در منطقه دونباس، لندن از ادامه گلوله باران در شمال این منطقه خبر داد.

این منبع اطلاعاتی ارتش بریتانیا روز دوشنبه گفت: از ۱۰ ژوئیه، حفاظت توپخانه روسیه در بخش شمالی دونباس ادامه دارد، اما احتمالاً هیچ پیشرفت ارضی بزرگی حاصل نشده است.

به گزارش سایت این سازمان، در این بیانیه آمده است: نیروهای اوکراینی به اعمال فشارهای محلی بر خط دفاعی روسیه در استان خرسون ادامه دادند و به منافع سرزمینی دست پیدا نکردند.

وزارت دفاع بریتانیا مدعی است: «عدم وقفه‌های برنامه‌ریزی‌شده در شرایط جنگی شدید احتمالاً یکی از مخرب‌ترین مشکلات پرسنلی است که وزارت دفاع روسیه در تلاش است تا در میان نیروهای مستقر رفع کند».

در ادامه این گزارش آمده است: توپخانه روسیه در حال محافظت از منطقه اسلوفیانسک دونباس در مقابل ایزیوم در شمال و نزدیک لیسیچانسک است. نیروهای روسی احتمالاً پیشروی های ارضی کوچک دیگری در اطراف پوپاسنا انجام داده اند».

این نهاد نظامی توضیح داد: بارش گلوله از ایزیوم همچنان در محور جاده اصلی E-40 متمرکز است. همانطور که سعی می کند از طریق استان دونتسک پیشروی کند.

ارتش انگلیس با ادعای اینکه روسیه ذخایری را از سراسر کشور منتقل کرده و آنها را جمع آوری کرده است، گفت: بخش بزرگی از واحدهای پیاده جدید احتمالاً به خودروهای زرهی MT-LB مجهز خواهند شد که از انبارهای قدیمی به بریتانیا منتقل شده اند. نزدیک به اوکراین برای عملیات تهاجمی آینده. عنوان حمل و نقل اصلی آنها گرفته شده است، آنها مستقر خواهند شد.”

دیروز بود که «الکسی رزنیکوف» از وزارت دفاع اوکراین که به خسارات زیاد و فرسودگی شدید نیروهای مسلح این کشور در نبرد با روسیه اذعان داشت، گفت که کیف به توپخانه دوربرد نیاز دارد. (اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید