لیگ ملت های والیبال گربیچ: حضور ایران در مراحل پایانی تعجب نکرد/ایران آینده فوق العاده ای دارد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نیکولا گربیچ پس از پیروزی تیم ملی لهستان مقابل ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت های ۲۰۲۲ درباره این دیدار گفت: پیروزی مهمی مقابل حریف بسیار خوبی کسب کردیم. تیم ایران والیبال خیلی خوبی بازی کرد. برای من تعجبی ندارد که تیم ایران به این مرحله از مسابقات راه پیدا کرده است. سطح بازی والیبال تیم ایران و انگیزه ای که از خود نشان داد گویای این موضوع است.

وی گفت: تیم والیبال ایران ما را تشویق کرد تا بهترین عملکرد خود را برای صعود به نیمه نهایی ارائه دهیم. برای ما تنها پیروزی مقابل ایران مهم نبود، بلکه نحوه رسیدن به آن نیز برای ما بسیار مهم بود.

سرمربی تیم ملی والیبال لهستان خاطرنشان کرد: با نمایش و بازی همیشگی نتوانستیم در این دیدار پیروز شویم. مثل همیشه نتوانستیم در اولین توپ ها موفق شویم. همچنین طبق معمول نتوانستیم حریف خود را در سرویس تحت فشار قرار دهیم.

گربیچ خاطرنشان کرد: از نظر تاکتیکی در شرایط خوبی قرار داشتیم اما نتوانستیم از برتری خود دفاع کنیم. در طول مسابقه سختی های زیادی را متحمل شدیم اما توانستیم این فشار را تحمل کنیم و در نهایت در ست پنجم به بازی برگشتیم و در حساس ترین لحظه بهترین عملکرد خود را ارائه دادیم و پیروز میدان شدیم. همانطور که گفتم مهم این بود که بدانیم چگونه می توان به این پیروزی رسید و نه فقط نتیجه.

وی درباره نسل جدید والیبال ایران گفت: صادقانه باید بگوییم که من فقط میلاد عبادی پور را در این تیم می شناختم. همچنین به این دلیل است که او سابقه حضور در نسل قبل را دارد. در مورد عبادی پور هم باید بگویم که او در حال حاضر بهترین عملکرد خود را در تمام دوران بازی اش ارائه می دهد، چون الان کاپیتان تیم است و مسئولیت بیشتری دارد و باید نقش خود را به خوبی ایفا کند. سایر بازیکنان تیم به او نگاه می کنند و او الگوی آنهاست. او نقش خود را فوق العاده ایفا می کند.

سرمربی تیم ملی والیبال لهستان گفت: در مورد دو بازیکن دیگر (امین اسماعیل نژاد و امیرحسین اسفندیار) باید بگویم که پتانسیل حضور در تیم های بزرگ دنیا را دارند. آنها در حمله، دفاع و سرویس عالی هستند. تیم ملی ایران با این بازیکنان آینده بسیار خوبی دارد و می تواند با تیم های بزرگ دنیا رقابت کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید