ما از میز مذاکره خارج نمی شویمحسین امیرعبداللهیان در دیدار برونو رودریگز آخرین تحولات روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و کوبا به ویژه در زمینه همکاری های تولید واکسن را بررسی و بر پیگیری و اجرای تمامی توافقات طرفین تاکید کرد.

وزیر امور خارجه با محکوم کردن اقدامات کشورهای غربی با توسل به روش‌های مختلف برای مداخله در کشورها از جمله در امور داخلی ایران و کوبا به بهانه‌های مختلف و برانگیختن احساسات مردم، گفت: جمهوری اسلامی ایران از مهارت‌های لازم برای سرکوب و سرکوبی برخوردار است. با چنین مداخلات خارجی مقابله کند و از احساسات مردم سوء استفاده کند.

امیر عبداللهیان با اشاره به آخرین تحولات برجام گفت: اگر دولت آمریکا اراده تصمیم گیری داشته باشد تا رسیدن به توافق فاصله زیادی ندارد اما آمریکا تاکنون نتوانسته تصمیم واقع بینانه بگیرد. میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد. دیپلماسی خوب کار می کند.

وزیر امور خارجه کوبا در این دیدار بر عزم رهبری این کشور برای توسعه روابط با ایران تاکید کرد.

برونو رودریگز همچنین از افزایش تماس ها و سفرهای مقامات دو کشور حمایت کرد و از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به هاوانا و گفتگو در خصوص توسعه روابط دوجانبه و توسعه منطقه ای دعوت کرد و بر حمایت کشورش از ایران در تعمیق همکاری ها تاکید کرد. وی در زمینه ها و موضوعات مختلف تاکید کرد: منطقه ای و بین المللی.

انتهای پیام