متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه متخصص در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری ها. این متخصصان به افراد توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مطب های پزشکی کار می کنند.

در حالی که تغذیه یک رشته تخصصی با طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است ، دو حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که متخصصان تغذیه را با عموم مردم مرتبط می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی بین رشته ای کار می کند که شامل پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و کارکنان مراقبت های بهداشتی خانگی است. یک متخصص تغذیه می تواند درمان را برای همه موارد بهینه کند آلرژی و عدم تحمل غذایی نیز اختلالات اشتها از سوء هاضمه و مشکلات وزن برای کمک به شما.

همین حالا با مشاور پزشکی خود مشاوره آنلاین بگیرید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد مسائل تغذیه ای و عادات غذایی مناسب
 • تعیین برنامه های غذایی و تغذیه بر اساس ترجیحات و بودجه مشتری
 • اثرات برنامه های رژیم غذایی را ارزیابی کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید

تخصص تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه در زمینه های خاصی آموزش های لازم را می بینند و توجه خود را متمرکز می کنند. تخصص در تغذیه نیاز به آموزش و دانش بیشتری دارد. برخی از ویژگی های تغذیه فوق عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران فعال و بزرگسالان برای افزایش عملکرد ورزشی از متخصصان راهنمایی می خواهند. متخصصان تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای برای توسعه برنامه های رژیم غذایی و مایعات برای ورزشکاران یا تیم ها استخدام می شوند.

متخصص اطفال این متخصصان برای ارتقاء سلامت تغذیه مناسب برای نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه در علم پیری. این متخصصان برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت سالمندان استراتژی های م eatingثر تغذیه را طراحی ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان بخشی اساسی از پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان مهارت های مهمی برای افراد مسن دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی (CKD) برای افرادی که از نیازهای تغذیه ای تخصصی برای ارزیابی و انجام درمان تغذیه پزشکی شخصی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی آگاه هستند ، مهم و مهم است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های دستگاه گوارش ، MNT این می تواند توسعه بیماری مزمن کلیه ، از جمله عوارضی مانند سوء تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. همچنین MNT می تواند هزینه خدمات درمانی را کاهش دهد.

چگونه می توان متخصص تغذیه شد؟

متخصص تغذیه در رژیم درمانی تخصص دارد ، شاخه ای از دانش مربوط به رژیم غذایی و تأثیرات آن بر سلامتی است. یک متخصص تغذیه معمولاً رژیم غذایی مشتری را بر اساس وضعیت پزشکی یا اهداف فردی تغییر می دهد.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید موارد زیر را برای دریافت گواهینامه تکمیل و تأیید کند:

 • مدرک کارشناسی با دوره های تایید شده توسط شورای اعتباربخشی در آکادمی تغذیه و رژیم درمانی برای آموزش تغذیه و رژیم درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت مواد غذایی
 • قبولی در آزمون سراسری که توسط کمیسیون ثبت رژیم انجام شده است.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید هر سال شرایط لازم برای ادامه تحصیل را داشته باشد تا گواهینامه هیئت مدیره را حفظ کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

هنگام مشورت با متخصص تغذیه اقدامات زیر را می توان انجام داد:

ابتدا معاینه پزشکی انجام دهید. یک متخصص تغذیه قبل از توصیه به رژیم غذایی باید وضعیت سلامتی شما را بداند. پزشک شما می تواند فشار خون و آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول خونتری گلیسیرید ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و هماتوکریت (تعداد گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی به طور جزئی یا کامل با رژیم غذایی و شاید فعالیت بدنی مدیریت می شوند.

اگر به تنهایی به دنبال مشاوره تغذیه هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ از قبل به اهداف خود فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود از ملاقات با متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی با یک متخصص تغذیه ملاقات می کنید ، در مورد عادات غذایی خود ، عوارض جانبی احتمالی غذا ، مکمل ها ، سابقه وزن ، ترجیحات رژیم غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا توصیه های غذایی و تغذیه ای را متناسب با سبک زندگی و نیازهای سلامتی شما تنظیم کند.

میزان مصرف غذای خود را ثبت کنید. اگر از شما خواسته شد ، هر چیزی را که می خورید و می نوشید برای چند روز بنویسید. مقادیر (در فنجان ، اونس ، قاشق غذاخوری و غیره) و طرز تهیه غذا ، به عنوان مثال سرخ شده ، کبابی یا پخته را ثبت می کند.

آخرین توصیه

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند ، نه بر نتایج سریع ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های گران قیمت. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

تغییر رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات ویژه شرکت دکتر برای افرادی که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهند و بدنبال آن هستند رژیم متعادل آنها برای موقعیت شما مناسب هستند. از طرفی افرادی که اختلالات خوردن را دوست دارند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی مبتلایان نیز می توانند با مشورت متخصص تغذیه روانپزشک با تجربه پزشکان برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی وضعیت آنها.

منابع:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید