متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و تنظیم برنامه رژیم غذایی سالم کمک می کند ، همچنین رژیم غذایی مناسبی برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را بررسی می کند و غذاهایی را که برای بیمار ضروری است توصیه می کند و روش صحیح عادات غذایی را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را زیر نظر دارد تا از موثر بودن رژیم غذایی داده شده اطمینان حاصل کند و نتایج را گزارش کند. فرایند درمان
این متخصص بسته به شرایط و نیاز آنها ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، میانسالان ، بیماران ، افراد چاق و لاغر تهیه می کند. او تصمیم می گیرد که چه نوع غذایی و چه مقدار در روز مصرف کند.
بیماران تحت نظر پزشک متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید با متخصص تغذیه ملاقات کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

و…

در ارتباط با روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که برای رژیم غذایی درخواست می کنند حداکثر تا 20 مارس داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای داشتن رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی رژیم غذایی و درمان چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید