مثل اتفاقات امروز در دوران دهداری


به گزارش وانانیوز،

شاهرخ بیانی درباره ماندن دراگان اسکوچیچ در تیم ملی گفت: من کاری به اتفاقات هتل محل اردوی تیم ملی در قطر و رشته ها ندارم اما اسکوچیچ در شرایطی تیم ملی را تحویل گرفت که سخت بود. پیشرفت از صعود به جام جهانی او آمد و نتیجه گرفت و ما به جام جهانی رفتیم.

مربی تیم فانتزی ادامه داد: مشکل اصلی انجمن فوتبال است که برنامه ای ندارد. خبری از بازی های تدارکاتی و اردو نیست. تغییرات در این مرحله مثبت نبود و همه کسانی که آمدند نتوانستند کار خاصی انجام دهند چرا که بازیکنان قبل از جام جهانی در اختیار سرمربی نیستند و تنها چند روز مانده به شروع مسابقات کنار هم هستند. بهتر بود اسکوچیچ در تیم ملی بماند و کارش را انجام دهد. شایعات در مورد او خوشایند نبود.

بیانی با اشاره به موضع برخی ملی پوشان مقابل اسکوچیچ تاکید کرد: بازیکنی که بخواهد درباره سرمربی تیم ملی صحبت کند ثبت نام نکرده است. بازیکن در جایگاهی نیست که در مورد سرمربی صحبت کند. کاری که برخی از بازیکنان تیم ملی انجام دادند، زیبا نبود. من تعجب می کنم که آنها چگونه تیم ملی را در پایان جام جهانی سازماندهی خواهند کرد. شخصیت مربی را نباید زیر سوال برد.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره اتفاق مشابهی که در زمان مرحوم پرویز دهداری در تیم ملی رخ داد و ۱۵ بازیکن کنار رفتند، گفت: شیطنت چند بازیکن باعث این اتفاقات شد. چند بازیکن با رضا وطن خواه، سرمربی تیم ملی و دستیار دهداری مشکل داشتند. در هواپیما بودیم که برخی از دوستان گفتند بهتر است وطن دوست نباشیم. از جلسه و این ماجراها خبری نبود و در هواپیما امضای ما را گرفتند.

ملی پوش سابق افزود: فردای آن روز دیدیم که همه جا گفتند کنار کشیده ایم. شوخی ها روی تعدادی از بازیکنان تاثیر منفی گذاشتند. با بازیکنانی چون حمید درخشان، محمد پنجعلی و عبدالعلی چنگیز قرارداد بسته شد و انجمن بین ۶ تا ۹ ماه این سه بازیکن را محروم کرد. بقیه بازیکنان بر اثر این اتفاق سوختند. در بازی های آسیایی قطر به دلیل بازی در لیگ قطر به دهداری رفتم و با او صحبت کردم. همان کسانی که محروم شدند در قطر پولشان را گرفتند اما یکسری از بازیکنان جوان نابود شدند.

بیانی یادآور شد: بازیکن نباید در مورد مربی صحبت کند. ما در تیم ملی سرباز هستیم و پیراهن تیم ملی مقدس است. در تمام دنیا بازیکنان آرزوی پوشیدن پیراهن تیم ملی این کشور را دارند. سرمربی تیم ملی سرمربی است و همه باید از او اطاعت کنند. بازی در تیم باشگاهی با تیم ملی متفاوت است، می توان تیم باشگاهی را عوض کرد، اما نمی توان پیراهن مقدس تیم ملی را عوض کرد و از پیراهن تیم ملی کشور دیگری استفاده کرد. حالا او سرمربی اسکوچیچ، کی روش یا دایی خواهد بود.

وی بار دیگر به اتفاقات زمان دهداری اشاره کرد و گفت: مرحوم دهداری یکی از بزرگان فوتبال ایران بود. نمی خواهم بگویم سرنوشت اسکوچیچ با دهداری یکی است اما شبیه است. وقتی تیم ملی از بازی های آسیایی قطر برگشت، هواداران با حمید درخشان، ناصر محمد خانی و محمد پنجعلی که پرسپولیسی بود، دیدار کردند. او نیز هدیه خود را به او داد. امروز مردم باهوش هستند و امیدوارم این اتفاقات دیگر تکرار نشود. آیا مربی دیگری می شود، تیم ملی نتیجه می گیرد و از گروه صعود می کند؟ رکورد اسکوچیچ خوب است و او اکنون بازیکنان را بهتر می شناسد. اگر اسکوچیچ نبود، جایگزین ایرانی بهتر از خارجی است.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص محرومیت اسکوچیچ توسط کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: کمیته فنی بد عمل کرد. برخی گفتند اسکوچیچ صلاحیت ندارد، برخی از علی دایی صحبت کردند و شنیدم برخی هم دنبال امیر قلعه نویی بودند. جمله صلاحیت ندارد، زیبا نبود و کلمه سنگینی است. چطور شد که اسکوچیچ روزی که آمد صلاحیت داشت اما الان که به جام جهانی رفتیم او جواز حضور ندارد؟ مردان تیم فنی فوتبال بازی کرده اند و تمرین کرده اند. خودشان هم می دانند که معنی ندارد و شما می توانید این جمله را به خیلی چیزها وصل کنید. این کلمه سنگینی بود

انتهای پیام/