مجتبی جباری آبی ها کجاست؟/ فرهاد مجیدی هم از جوانان استقلالی استفاده نکرد!


به گزارش وانانیوز،

مجید نامجموتلق، هافبک سابق استقلال در گفت وگویی به بررسی شرایط آبی پوشان در لیگ برتر پرداخت. بخش‌هایی از این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

*دو هفته زمان کافی برای ارزیابی یک تیم نیست و حداقل باید تا هفته پنجم و ششم صبر کرد تا مربی نسبت به فوتبال ایران، لیگ برتر ما و بازیکنان تیم شناخت کافی پیدا کند. سرمربی استقلال تا به حال در این منطقه مربیگری نکرده است و این موضوع در اعتراض او به چمن ورزشگاه انزلی شهر مشهود بود زیرا او حتی نمی داند وضعیت ۸۰ درصد ورزشگاه های ما فرسوده است و نمی داند. در مورد کیفیت زمین ها در حالی که این مشکل برای ما عادی شده است. .

*خوزه مورایس سرمربی سپاهان را نمی توان با سرمربی استقلال مقایسه کرد زیرا مورایس برخلاف ریکاردو ساپینتو که هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارد سابقه مربیگری در این منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارد و می تواند بر تیم های ما مسلط شود. . سریع تر و آنها مدیریت می کنند

* فقدان استقلال، نبود بازیکنی مثل مجتبی جباری است که بتواند به بازیکنان غذا بدهد و آنها را در موقعیت مناسب قرار دهد. با توجه به قدرت هجومی خوب و بازگشت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند به خط دفاعی، حضور یک هافبک خلاق برای پیوند دفاع و حمله ضروری است.

*برخلاف دنیا برای ما مهم نیست که آکادمی را در نظر بگیریم که یکی از دلایل اصلی پیشرفت باشگاه هاست. به همین دلیل است که فیفا بر ایجاد آکادمی هایی برای دریافت مجوزهای حرفه ای تاکید دارد. زمانی مرحوم رضا احمدی، چند بازیکن از جمله امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، پیروزی قربانی، تیموریان و نام‌های معروف دیگر. آنها از تیم امید به تیم بزرگسالان استقلال آمدند. حالا چه اتفاقی افتاده که با وجود این سابقه، آکادمی و بازیکن سازی را فراموش کرده ایم؟

* حالا می بینیم بازیکنان ساخته شده در آکادمی استقلال به تیم های دیگر می روند و با هزینه های بالاتر به همان تیم برمی گردند. مشکل امنیت شغلی مربیان و مدیرانی است که به جای پرورش بازیکن و ارائه برنامه های بلندمدت، سعی می کنند با استفاده از هزینه های بالا و استفاده از بازیکنان مشهور، در مدت زمان کوتاهی رکورد خوبی برای خود ثبت کنند و به این موضوع فکر نمی کنند. آینده فوتبال کشور مجیدی از جوانان آکادمی استقلال استفاده نکرد و از تیم های دیگر جوان آورد. بازیکن سازی باید در خود باشگاه انجام شود تا سود به دست خود باشگاه برسد.