مخالفت لبنان نقطه قوت همه اعراب شده است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، شیخ نبیل قاووق یکی از اعضای شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: این کشور قبل از تشکیل مقاومت نقطه ضعف اعراب بود اما با معادله مقاومت، این کشور به قدرت همه اعراب و حافظ کرامت جهان عرب تبدیل شده است.

وی افزود: مقاومت سنگر حاکمیت، افتخار و ثروت لبنان است و ما برای حفظ حاکمیت و بازپس گیری حقوق خود بر روی وعده های آمریکا یا نشست های عربی شرط بندی نمی کنیم.

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب الله گفت: سفارت آمریکا با خبرنگاران و سیاستمداران لبنانی تماس می گیرد تا به اظهارات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله پاسخ دهد زیرا واشنگتن از این اظهارات به شدت عصبانی است هرچند برخی از سیاستمداران و خبرنگاران به خود اجازه داده اند. در فراخوان تحریک داخلی شرکت می کنند و چون در گذشته افتخار آزادسازی سرزمین را از دست دادند، دوباره افتخار مشارکت در استخراج ثروت نفت و گاز را از دست خواهند داد.

شیخ قاووق ادامه داد: وقتی رژیم آل سعود به هواپیماهای رژیم صهیونیستی اجازه پرواز بر فراز حرمین شریفین را می دهد، در واقع یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مسلمان جهان را آزرده خاطر کرده است و زمانی که رژیم آل سعود با رژیم صهیونیستی در امنیتی و نظامی اگر بکند شریک تجاوزات این رژیم به سوریه و لبنان و فلسطین می شود و همین خیانت برای امت اسلامی بس است.