مردم از ما انتظار یک جلسه آموزشی دارند


معاون اول قوه قضائیه امروز با حضور در دادسرای شهید مقد در جریان آخرین وضعیت پرونده های متهمان اغتشاشات اخیر و همچنین دستگیرشدگان قرار گرفت.

به گزارش میزان، محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه امروز یکشنبه (۳ مهرماه) با حضور در دادسرای شهید مقد در گفت و گو با وکلای عمومی و انقلاب تهران و قضات رسیدگی کننده به پرونده های امنیتی و محمدی رئیس زندان ها گفت و گو کرد. سازمان در جریان آخرین وضعیت پرونده متهمان اغتشاشات اخیر و دستگیرشدگان نیز بررسی شد.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه انتظار مردم برخورد با مخلان نظم، امنیت و آرامش جامعه است، تصریح کرد: پرونده افرادی که اقدام به حمل سلاح، تخریب اموال عمومی و یا تخریب کردند. باعث ترس شد به مردم با ایجاد ناامنی باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: قطعا عوامل خارجی در اغتشاشات اخیر نقش داشته و این بار نیز مانند گذشته تلاش آنها به شکست منجر خواهد شد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: فلسفه حضور بنده در دادسرای شهید مطهر بحث حوادث زندان اوین نبود. صبح دیروز به دستور رئیس قوه قضائیه تصمیم گرفتم از نزدیک با همکاران قاضی خود دیداری داشته باشم و مواردی را با آنها در میان بگذارم.

وی با اشاره به برخورد دقیق قضات با جرایم رخ داده در اغتشاشات اخیر تاکید کرد: در اینکه سران اغتشاشات اخیر می خواهند به نظام حمله کنند شکی نیست و در این میان وظیفه ما هوشیاری و قاطعیت است. با عوامل عدم قطعیت

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه این سران بانک ها، خودروهای پلیس، آمبولانس ها و … را به آتش کشیدند، گفت: باید در خصوص عوامل اغتشاشات تحقیقات گسترده ای انجام شود تا قاضی در برخورد با اغتشاشات دلایل کافی داشته باشد. مورد. اتهامات.

وی تاکید کرد: بازپرسانی که به پرونده این افراد رسیدگی می کنند باید به ضابطان کمک کنند.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: وقتی می دانیم فردی مکانی را آتش زده و قصدش ضربه زدن به نظام بوده و در عین حال این فرد اسلحه هم حمل کرده است، بنابراین در این شرایط هیچ شکی باقی نمی ماند. حمله کنند.

مصدق با بیان اینکه عده ای قصد تعرض به نظام را دارند و در این شکی نیست، گفت: پول در این راستا برای برهم زدن آرامش مردم و جامعه به کار رفته است. در عین حال مردم از ما انتظار دارند که آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه برقراری آرامش در جامعه و تضمین این آرامش از وظایف دستگاه قضایی است، اظهار داشت: دستگاه قضایی در کنار نیروهای امنیتی و انتظامی باید برای تامین آرامش جامعه تلاش کند و در این راستا هر سیستمی موظف به ایفای نقش در محدوده وظایف خود است

معاون اول قوه قضائیه گفت: این اغتشاشات به ما ثابت کرد استکبار جهانی از هر چه در توان داشته است برای حمله به نظام استفاده کرده و از هر چه در توان داشته است استفاده کرده است.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: توقع احقاق حق مردم از قوه قضائیه پاسخی شایسته به طراحان و عوامل اصلی این اغتشاشات است و ما این توقعات را بجا می دانیم.

در این بازدید دادستان تهران و رئیس سازمان زندانها گزارشی از وضعیت رسیدگی به پرونده بازداشت شدگان اخیر ارائه کردند.