مسابقات کویت آمادگی خوبی برای تیم ملی است


به گزارش وانانیوز،

علیرضا ستاکی درباره اعزام تیم بوکس کشورمان به مسابقات بین المللی کویت گفت: اصلا به دنبال نتیجه گیری نیستیم و می خواهیم برای رویدادهای پیش رو به درستی آماده شویم و در برخی اوزان ترکیب تیم را تغییر دادیم. در این مسابقات دو بازیکن ۱۸ ساله اعزام می کنیم و تیم جوانی داریم. البته خروج مسلم مقصودی از کشور متاسفانه خوب پیش نرفت و باید با شش بوکسور در مسابقات شرکت کنیم.

وی تاکید کرد: ترسی از اعزام تیم جوان ندارم، زیرا تیمی برای آینده بوکس ایران است. اگر دست پر از این دعواها برگردیم خوب است. این مسابقات تدارکات خوبی برای ماست و از آن سود خواهیم برد. هر مسابقه به اندازه شش ماه تمرین ما را ارتقا می دهد و باعث می شود بوکسورهای ما با بوکسورهای خارجی رقابت کنند و خود را در شرایط بهتری برای مبارزات آینده و مهم بیابند.

سرمربی تیم ملی بوکس تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بچه ها را محک بزنیم. در ترکیب این تیم سجاد محمدپور، شاهین موسوی و توفان شریفی بوکسورهایی هستند که در مسابقات جهانی همراه ما بودند اما موسوی در ارمنستان و شریفی در ازبکستان در کنار ما نبودند. ما سعی می کنیم در هر تورنمنتی بچه ها را تغییر دهیم. حسین میراحمدی، باقر فرجی و مصطفی ریگی نیز برای مشخص شدن شرایط خود در این مسابقات در این مسابقات شرکت خواهند کرد. این افراد نسبت به سایر بوکسورها تجربه کمتری دارند. میرا احمدی در ۱۸ سالگی برای اولین بار کشور را ترک می کند و در این پیکارها می توان به نقاط ضعف و قوت او و سایر بوکسورها پی برد.

استاکی در خصوص غیبت دانیال شهبخش در مسابقات کویت گفت: دانیال برای کسب سهمیه ۵۷ کیلوگرم باید بجنگد و اگر در این مسابقات او را به این وزن می رساندیم و وزن کم می کرد، باخت بزرگی را متحمل می شد. ” قرار گرفتن در وزن ۶۳.۵ کیلوگرم نیز برای او سنگین است.

وی ادامه داد: علاوه بر شهبخش در این مسابقات; مسلم مقصودی، میشم قشلاقی، ایمان رمضان پور، اشکان رضایی و سیاوش امیدی را نداریم، بوکسورهایی که در سه چهار سال اخیر سرمایه گذاری کرده ام و رشد خوبی داشته اند. این افراد باید در آینده دوباره جای خود را بگیرند زیرا ما به دنبال ایجاد رقابت هستیم. حضور در این کویت برای نتیجه نیست و با حضور ۲۲ تیم حاضر در این رقابت ها به دنبال آمادگی مناسب هستیم.

سرمربی تیم ملی بوکس در پایان یادآور شد: هر چه بیشتر رقابت کنیم برای آینده بهتر است و حضور در هر رویداد به تمرین شش ماهه کمک می کند. با حضور در مسابقات، بدن بچه های ما با بدن بوکسورهای خارجی لمس می شود و با بازگشت بوکسورها رو در رو با این افراد در اردو رها می شوند و چرخه ای برای پیشرفت تیم ملی شکل می گیرد.

انتهای پیام/