مسیر قهرمانی استقلال هموار است اما هنوز قطعی نیست/ پرسپولیس تیم همیشگی نبود


به گزارش وانانیوز، 

صادق ورمزیار درباره برتری سختی که استقلال مقابل شهر خودرو به دست آورد، گفت: سه امتیاز شیرینی به دست آمد و مسیر استقلال را به سمت قهرمانی هموار کرد. پیروزی بسیار دشوار و حساسی رقم خورد که این حساسیت باعث شد بازیکنان استرس بگیرند. همین استرس بود که بازیکنان استقلال را آزار داد و تیم تا دقایق پایانی گل نزده بود.

وی در مورد دلیل استرس آبی‌ها برابر قعرنشین لیگ برتر تصریح کرد: در زمانی که تیم می‌تواند خودش را از تیم‌های پایین‌تر خود جدا کند، استرس زیادی تحمل می‌کند. مهاجمان استقلال موقعیت‌های حساسی را خراب کردند، اما خدا را شکر به نتیجه مطلوب رسیدند. تیم در همه خطوط عملکرد قابل قبولی ارائه کرد.

پیشکسوت استقلال راجع به اینکه شاگردان فرهاد مجیدی بیش از پیش به قهرمانی لیگ برتر نزدیک شده‌اند، خاطرنشان کرد: استقلال اکنون شش امتیاز با پرسپولیس فاصله دارد،‌ اما هنوز ۱۲ امتیاز باقی مانده و ممکن است هر اتفاقی رخ بدهد. استقلال در دیدارهای آینده باید با قدرت جلو برود و هیچ خللی صورت نگیرد. مسیر دستیابی به قهرمانی هموار است، اما قطعی نیست و شاگردان مجیدی نباید خودشان را قهرمان بدانند.

ورمزیار درباره اینکه لغزش پرسپولیس کمک زیادی به قهرمانی قریب‌الوقوع استقلال کرده است، به تسنیم گفت: اگر استقلال قهرمان شود، مزد زحمات خودش را گرفته است. با این حال پرسپولیس تیم همیشگی نیست و سپاهان تنها تیمی بوده که شاکله خودش را حفظ کرده است. تراکتور و سایر تیم‌ها نیز شرایط خوبی نداشتند و در این لیگ، استقلال عملکردی بهتر از همه تیم‌ها از خود نشان داده است.

وی در مورد اتهام برخی پیشکسوتان استقلال به ذوب‌آهن و پیکان در هفته‌های گذشته بیان کرد: این صحبت‌ها در پایان فصل پیش می‌آید، چون برخی تیم‌ها برای قهرمانی و بعضی دیگر برای فرار از سقوط می‌جنگند. چند تیم هم نه خطر سقوط را احساس می‌کنند و نه دنبال قهرمانی هستند. شاید برخی تیم‌ها انگیزه لازم را برای بازی کردن نداشته باشند که به همین خاطر شبهه‌هایی ایجاد می‌شود. در این شرایط فکر نمی‌کنم تیمی بخواهد به تیم دیگر راه بدهد.

انتهای پیام/