مصرف قارچ خطر افسردگی شما را کاهش می دهد – دکتر رویا خادمیان


مصرف قارچ خطر افسردگی را کاهش می دهد

قارچ ها به دلیل مزایای متعدد سلامتی خود خبرساز شدند. یک مطالعه جدید از دانشکده پزشکی هرشی پنسیلوانیا نشان داد که این مواد مغذی شگفت انگیز نه تنها خطر ابتلا به سرطان و مرگ زودرس را کاهش می دهند ، بلکه ممکن است برای سلامت روان نیز مفید بوده و خطر افسردگی را کاهش دهند.

محققان اطلاعات مربوط به رژیم غذایی و سلامت روانی بیش از 24000 بزرگسال آمریکایی را در فاصله سالهای 2005 تا 2016 جمع آوری کردند و دریافتند افرادی که قارچ می خورند کمتر در معرض افسردگی قرار دارند.

به گزارش مدیکال اکسپرس ، این قارچ حاوی ergot است ، یک آنتی اکسیدان که می تواند بدن را از آسیب به سلول ها و بافت ها محافظت کند.

مطالعات نشان داده است که آنتی اکسیدان ها در برابر چندین اختلال روانی مانند اسکیزوفرنی ، اختلال دوقطبی و افسردگی محافظت می کنند.

جبریل با ، سرپرست تیم تحقیق ، می گوید: “قارچ ها منبع عالی اسید آمینه ارگوت هستند ، یک عامل ضد التهابی است که بدن نمی تواند آن را سنتز کند و سطوح بالای این ماده ممکن است خطر استرس اکسیداتیو را کاهش داده و علائم افسردگی را نیز کاهش دهد.” به

قارچ های خوراکی دکمه ای رایج ترین نوع قارچ در ایالات متحده هستند و حاوی پتاسیم کاهنده اضطراب هستند. همچنین برخی قارچ های خوراکی دیگر ، به ویژه Hericium erinaceus ، ممکن است به جلوگیری از اختلالات عصبی ، از جمله افسردگی کمک کند.

نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف بیشتر قارچ با مزایای بیشتری همراه نیست.

محققان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا جایگزینی یک وعده گوشت قرمز با یک وعده قارچ ممکن است خطر افسردگی را کاهش دهد.

محققان یک تجزیه و تحلیل ثانویه انجام دادند تا ببینند آیا جایگزینی یک وعده گوشت قرمز یا فرآوری شده با یک قارچ می تواند خطر افسردگی را کاهش دهد یا خیر ، و نتایج نشان داد که این جایگزینی با کاهش خطر افسردگی همراه نیست.

پیش از این ، مطالعات کمی رابطه بین مصرف قارچ و افسردگی را بررسی کرده بودند و این مطالعه می تواند اهمیت استفاده از قارچ را به عنوان ابزاری برای کاهش افسردگی و پیشگیری از بیماری نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید