مقامات امنیتی روسیه و ویتنام بر گسترش همکاری ها تاکید کردند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سرها مقامات امنیتی روسیه و ویتنامی در مورد وضعیت جهان از جمله موضوع اوکراین گفتگو کردند. این خبر را سرویس مطبوعاتی شورای امنیت روسیه اعلام کرد و گفت: نیکولای پاتروشفدبیر این شورا و «تو لام» وزیر امنیت عمومی ویتنام روز دوشنبه در مسکو رایزنی های امنیتی داشتند.

آنها به ویژه در مورد وضعیت و توسعه بین گفته می شود بین المللی از جمله، آنها در منطقه آسیا و اقیانوسیه و اوکراین تبادل نظر کردند.

دو طرف همچنین در مورد طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند و این دیدار مورد توجه ویژه قرار گرفت آه تو بر اساس همکاری بین سازمان های امنیتی و سرویس های ویژه در دو کشور بود.

بر اساس به گفته منابع روسی، نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان های مختلف فدراسیون روسیه و جمهوری سوسیالیستی ویتنام نیز در این رایزنی و نشست شرکت داشتند.

روابط ویتنام و روسیه در دو سال گذشته افزایش یافته است و سال گذشته مقامات سیاسی، امنیتی و نظامی دو کشور جلساتی را برگزار کردند. شامل “سرگئی در اکتبر گذشته، لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از توافق این کشور با ویتنام برای توسعه مشارکت استراتژیک با این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش، لاوروف که پس از گفتگو با همتای ویتنامی خود این خبر را طی یک کنفرانس مطبوعاتی ارائه کرد، گفت: ما قصد دوجانبه برای تقویت ساختاری مشارکت راهبردی همه جانبه بین کشورهایمان بر اساس سنت های دوستی و همبستگی داریم. و حمایت متقابل.” ما تایید کردیم.

وی همچنین افزود: از گفت‌وگوهای سیاسی معنادار و منظم در قالب جلسات سطح بالا که با وجود شیوع ویروس کرونا ادامه دارد، استقبال کردیم. وزیر امور خارجه روسیه درباره حجم مبادلات تجاری دو کشور نیز گفت: حجم تجارت ما در سال گذشته ۱۵ درصد و در فاصله ژانویه تا جولای امسال ۲۴ درصد افزایش یافت. در کنار این، ما فرصت هایی را برای اصلاح عدم تعادل در تجارت متقابل با استفاده از روش های مختلف از جمله حضور بیشتر صادرکنندگان روسی در بازار ویتنام در نظر گرفتیم. لازم به ذکر است که دو طرف در این دیدار در خصوص روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه اعلام کردند که توافقنامه تجارت آزاد اتحادیه اروپا و ویتنام باعث افزایش قابل توجه تجارت بین روسیه و ویتنام می شود.