مهلت دو هفته ای برای بررسی موانع پیش روی اجرای قانون هوای پاک


به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس ، مهدی جمالی نژاد در حاشیه جلسه هماهنگی برنامه ها و رصد آخرین اقدامات دستگاه های مسئول در مدیریت آلودگی هوا و آخرین وضعیت ماموریت های قانون هوای پاک که وی با بیان اینکه روز پنجشنبه ۱۴ آبان ماه با حضور سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگان دستگاه ها در وزارت کشور تشکیل شد، افزود: در این جلسه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده ارائه شد. در خصوص وظایف آژانس ها در رابطه با قانون هوای پاک توسط نمایندگان دستگاه های مختلف ارائه و در مورد آنها تبادل نظر شد.

وی افزود: در ادامه مقرر شد اظهارات و پیشنهادات مدیریتی نهادها طی دو هفته آینده در کارگروه ها و کمیته های تخصصی رسیدگی و نتیجه کار در جلسه ای با حضور ارائه شود. توسط وزیر کشور و معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست.

جمالی نژاد افزود: تلاش می شود نتایج بررسی های کارشناسی در خصوص قانون هوای پاک در بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ کل کشور و قانون در برنامه هفتم توسعه کشور لحاظ شود.

وی همچنین تاکید کرد: اجرای مفاد قانون هوای پاک با توجه به حساسیت افکار عمومی نسبت به آن مستلزم تخصیص کامل اعتبارات، استفاده از ایده ها و دانش خلاقانه جدید، برخورد غیر اداری و رسمی با موضوع است. و مشارکت موثر مردم و لازم است مشوق ها و تسهیلات برای مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای پیگیری تحقق بخشی از این قانون فراهم شود.

وی بیان کرد: در راستای انجام وظایف محوله به مدیریت شهری در قانون هوای پاک طی سال گذشته اقداماتی در وزارت کشور برای تامین ناوگان مورد نیاز حمل و نقل عمومی شهری در حوزه اتوبوس، وانت انجام شده است. تاکسی ها با کمک دولت، اما موفقیت در این زمینه نیازمند حساسیت مضاعف شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری ها به ویژه در کلانشهرها و شهرهای بزرگ و داشتن نقشه راه مشخص در همکاری و همفکری مستمر با نهادهای ملی، استانی و محلی است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید