مواد مغذی برای درمان موثر سرطان


مدرن شدن و سبک زندگی بی تحرک بر رژیم غذایی و سلامتی تأثیر گذاشته و مرگ و میر ناشی از سرطان را افزایش داده است [۱]. این امر مستلزم نیاز بیشتر به تولید داروهای جدید و ایمن‌تر برای سرطان است. روش‌های درمانی کنونی مانند شیمی‌درمانی، پرتودرمانی و جراحی عوارض جانبی ایجاد می‌کنند که کیفیت زندگی و سلامت جسمی بیمار را به خطر می‌اندازد. بنابراین، علاقه جهانی به مکمل های غذایی یا داروهای گیاهی سنتی به عنوان یک درمان جایگزین برای سرطان افزایش یافته است. مطالعات اخیر [۲] دریافته اند که مواد مغذی یا برخی مواد استخراج شده از غذا می توانند به درمان سرطان کمک کنند.

مواد مغذی و استفاده از آنها در درمان بیماران سرطانی:

Nutraceutical یک مکمل غذایی با فواید دارویی بالقوه برای پیشگیری از بیماری و ارتقای سلامت است. مواد مغذی مختلفی از منابع طبیعی مانند ادویه ها، گیاهان، گیاهان و عصاره ها شناسایی شده است. [۳,۴].

محققان بیش از ۱۸۲ ماده مغذی مشتق از ادویه را ثابت کرده‌اند که برخی از آنها پتانسیل بالایی برای مبارزه با سرطان، عفونت‌ها، بیماری‌های مرتبط با پوست، چاقی، التهاب و بسیاری از بیماری‌های دیگر دارند. در زیر برخی از مواد مغذی امیدوارکننده وجود دارد که به عنوان ادویه ها یافت می شوند که به درمان ملانوما و سرطان پوست کمک می کنند.

ادویه ها به عنوان غذا برای سرطان پوست:

زردچوبه: یکی از ادویه های باستانی، شناخته شده و محبوب آیورودا، این شفا دهنده طلایی هزاران سال است که مورد استفاده قرار گرفته است. [۵]. کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است و ترکیبی است که به طور گسترده برای پیشگیری از سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است [۶, ۷]. بسیاری از مطالعات نیز خواص آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی را تایید می کنند.

پتانسیل ضد سرطانی کورکومین ناشی از توانایی آن در تعامل مستقیم و سرکوب طیف وسیعی از مولکول‌های سیگنال‌دهنده سرطان‌زا و فاکتورهای رونویسی مانند NF-kB است. [۸]. در چندین بیمار ملانوما، مشخص شد که بیان NF-kB تنظیم مثبت شده است. به نظر می رسد مهار NF-kB یک جایگزین امیدوارکننده برای درمان سرطان باشد.

برخی از مطالعات نشان داده اند که زردچوبه و کورکومین تسکین علائم فوق العاده ای را در بیماران مبتلا به ضایعات سرطانی خارجی ایجاد می کنند. استفاده موضعی از کرم های مبتنی بر کورکومین نیز عملی بود زیرا کورکومین خوراکی رشد تومور را سرکوب می کند. این نشان دهنده پتانسیل عظیم زردچوبه به عنوان یک عامل درمانی بالقوه برای درمان سرطان پوست است.

زنجبیل Zingiber officinale: زنجبیل که به عنوان ادویه در آشپزی سنتی آسیایی و اروپایی مصرف می شود، از زمان های قدیم به عنوان دارو در هند و چین استفاده می شده است. تجزیه و تحلیل شیمیایی زنجبیل نشان می دهد که حاوی بیش از ۴۰۰ ترکیب بیولوژیکی است [۹]. ۶-جینجرول، یک ترکیب فعال، برای خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی، ضد رگ زایی و ضد سرطان زایی در حال بررسی است. [۱۰].

زنجبیل یک کمک مفید برای بیماران سرطانی است زیرا نه تنها بی خطر و موثر است، بلکه به عنوان جبران کننده عوارض جانبی شیمی درمانی شناخته شده است. استفراغ و حالت تهوع [۱۱].

زنجبیل و مولکول های فعال زیستی آن با اثربخشی اثبات شده در برابر سرطان روده بزرگ، سرطان پانکراس، سرطان تخمدان، سرطان سینه، سرطان معده و پوست، از رشد و رگزایی سلول های سرطانی تخمدان انسان جلوگیری می کند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف موضعی زنجبیل در مهار سرطان زایی ناشی از مواد شیمیایی موثر بوده است. [۱۲]، نشان می دهد که عصاره زنجبیل دارای اثرات ضد تومور پوستی است. از آنجایی که آزمایش‌های بی‌شماری نشان داده‌اند که زنجبیل دارای خواص ضد سرطانی فعال است، امید زیادی را برای بیماران سرطانی به‌ویژه برای درمان سرطان پوست ایجاد می‌کند.

سیر Allium sativum سیر یکی از بهترین ترکیبات مورد مطالعه برای خواص ضد ویروسی، ضد التهابی، ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی است. سیر سرشار از ترکیبات حاوی گوگرد (آلیسین)، فلاونوئیدها، سلنیوم و آرژنین است و برای سلامت کلی مفید است. مطالعات متعددی رابطه معکوس بین مصرف روزانه سیر و خطر ابتلا به سرطان را نشان می دهد [۱۳,۱۴].

مصرف خوب سیر خطر ابتلا به سرطان معده، سینه، مری، پوست و پانکراس را کاهش می دهد. مصرف خوراکی و موضعی سیر نتایج مثبتی را در برابر پاپیلوموژنز پوستی ناشی از مواد شیمیایی به همراه دارد.

عصاره سیر همچنین فواید امیدوارکننده ای در پوست و اختلالات مربوط به پوست دارد. این نتایج ثابت می کند که سیر اثر ضد سرطانی روی پوست و چندین اندام دیگر دارد.

نلیک سیزیگیوم آروماتیکوم ۵۰ میخک حاوی ترکیبات فعال با خواص ضد باکتری، ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی، ضد عفونی کننده و ضد سرطان است. [۱۵, ۱۶].

از نظر تاریخی، مشکلات تنفسی، مشکلات گوارشی و دندان درد با میخک درمان می شد. چندین مطالعه نشان می دهد که میخک و ترکیبات آن خواص ضد سرطانی دارند [۱۷]. یک مطالعه نشان داد که تزریق میخک به طور موثری بروز هیپرپلازی، دیسپلازی و کارسینوما را کاهش می دهد. این ویژگی ضد تکثیر و آپوپتوژنیک میخک را ثابت می کند.

بسیاری از مطالعات ادعا می کنند که عصاره میخک در درمان سرطان پوست نیز موثر است [۱۸]. چنین مشاهداتی نشان می‌دهد که میخک ممکن است نقش امیدوارکننده‌ای در محدود کردن سرطان‌زایی داشته باشد. اثربخشی آن به عنوان یک عامل ضد سرطان نشان دهنده پتانسیل عظیمی برای درمان سرطان است.

Rosmarin Rosmarinus Officinalis L: عصاره رزماری یک منبع غنی از پلی فنول ها است که به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی خود شناخته شده است. عصاره های رزماری و پلی فون های مشتق شده برای خواص ضد سرطانی بالقوه مورد مطالعه قرار گرفته اند [۱۹]. برخی از مطالعات نشان می دهد که استفاده موضعی از عصاره رزماری سرطان پوست را مهار می کند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که عصاره رزماری دوره نهفتگی بروز تومور را طولانی می کند و بار تومور، بروز تومور و عملکرد تومور را کاهش می دهد در حالی که به طور قابل توجهی پراکسیداسیون لیپیدی را کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نشان داد که عصاره رزماری به طور موثر تکثیر رده های سلولی ملانوم انسانی A375 را از طریق اثرات سیتواستاتیک و سیتوتوکسیک به روشی وابسته به دوز و زمان به حداقل می رساند. [۲۰]. پتانسیل دارویی و درمانی عصاره رزماری محدود به درمان سرطان پوست و سرطان رکتوم، روده بزرگ، معده، پروستات و سینه است. [۲۱]. با توجه به این فعالیت های بالقوه، عصاره رزماری برای درمان سرطان استفاده می شود، در حالی که آزمایش های بالینی برای اثربخشی و ایمنی هنوز ادامه دارد.

زعفران و مشتقات آن، به ویژه کروستین، فعالیت ضد سرطانی قابل توجهی در سلول های سینه، پانکراس، ریه و لوسمی نشان داده اند. اینجا بیشتر بخوانید! گیاهان دارویی و ترکیبات گیاهی آنها به طور فزاینده ای در درمان های جایگزین سرطان مفید تلقی می شوند. برخی از مزایای داروهای گیاهی بر بقای بیماران سرطانی، تعدیل سیستم ایمنی و کیفیت زندگی را در اینجا کاوش کنید.

نکته پایانی:

شواهد بسیاری نشان می دهد که رژیم غذایی و تغذیه نقش مهمی در مبارزه با سرطان دارند. سرطان یک علت اجتناب ناپذیر پیری نیست، بلکه یک بیماری است که می توان از آن پیشگیری کرد، در درجه اول از طریق تغییر سبک زندگی. ایجاد تغییرات مثبت در شیوه زندگی از نظر ذهنی برای بیماران مفید است. این به آنها اجازه می دهد تا بر احساس از دست دادن کنترل به عنوان یک چالش در طول و بعد از تشخیص و درمان سرطان غلبه کنند.

در اینجا درباره برخی از تغییرات سبک زندگی که به عنوان مکمل درمان های استاندارد سرطان سینه عمل می کنند، بیشتر بخوانید. امید دیگر برای بیماران سرطانی پتانسیل درمان ضد سرطان مبتنی بر VDTP / GcMAF است.

دلایل زیادی وجود دارد که مردم امیدوارند ایمونوتراپی سرطان به طور گسترده‌تری پذیرفته شود. این یک پیشرفت قابل توجه برای بیماران سرطانی به عنوان یک راه طبیعی برای درمان سرطان است. در اینجا بیشتر در مورد نحوه عملکرد VDTP / GcMAF برای بیماران سرطانی کاوش کنید. اگر در تهیه محصول اصلی مشکل دارید، در اینجا پیوندی وجود دارد که می توانید VDPT / GcMaf را دریافت کنید.

در Healing Oracle، ما به دنبال داشتن یک رژیم غذایی سالم، ذهن و روح سالم برای زندگی کامل هستیم. پس از همه، زندگی کردن یک زندگی است!

عشق و نور

مراجع و منابع:

ما تحقیقی را که شما تصمیم می گیرید انجام می دهیم،
عشق و نور
تیم اوراکل شفابخش

به تعداد فزاینده ما بپیوندید MeWe: اوراکل شفابخش
به ما هم بپیوندید توییتر | یوتیوب

دادخواست جهانی

لطفاً کمپین جهانی امضای ما را علیه واکسیناسیون اجباری امضا کنید. هدف از این کمپین امضا، ارائه ۵ میلیون امضا به هر رئیس جمهور، نخست وزیر، وزیر بهداشت و رئیس دولت در سراسر جهان است.
واکسن ها یک مشکل جهانی هستند و باید در سطح جهانی مورد توجه قرار گیرند.
اگر به عنوان یکی بایستیم، شانس نجات فرزندان آینده را داریم.

ما را بدون آگهی نگه دارید

Healing Oracle با حمایت خوانندگان امکان پذیر شده است. اگر پست‌ها و منابع را مفید می‌دانید، لطفاً برای حمایت از ما (بدون در نظر گرفتن مبلغ) کمک کنید تا بتوانیم به اطلاع رسانی و کمک به مردم در سراسر جهان ادامه دهیم. ما احساس می‌کنیم که این وظیفه مهمی است که با درمان جایگزین به کسانی که سلامتی خود را تغییر داده‌اند یا به کسی که دوستش دارید، صدایی بدهید. از اینکه از کار ما قدردانی می کنید و به ادامه آن کمک می کنید سپاسگزاریم.

اهدا کنید. اگر می‌خواهید به وقت و تلاش ما کمک مالی کنید، لطفاً از کادر “کمک مالی” در بالا سمت راست استفاده کنید (بر روی دسکتاپ)یا جعبه اهدای زیر (در موبایل)