موسوی: روند تیم ساپینتو رو به رشد است/ هر تیمی که مقابل استقلال فوتبال بازی کند متاثر می شود


علی موسوی گفتراه می رویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص پیروزی ۳ بر ۱ استقلال مقابل نساجی مازندران، گفت: استقلال بازی خوبی انجام داد. اینکه روند پیشرفت تیم از اولین بازی رو به افزایش بوده نشان می دهد سرمربی کارش را درست انجام می دهد. بعضی ها حوصله شان سر رفته است. باید توجه داشته باشند که وقتی یک مربی خارجی به ایران می آید شناختی از هیچ بازیکنی ندارد.

ساپینتو کارش را به خوبی انجام می دهد

وی افزود: باید به او فرصت دهند تا بازیکنان را به طور کامل بشناسد و بتواند برنامه های تاکتیکی خود را در تیم پیاده کند. استقلال مقابل پیکان بازی خوبی انجام داد و نه تنها توپ ها وارد دروازه شدند، بلکه مقابل نساجی استقلالی ها همه چیز داشتند. آنها موقعیت بسیار خوبی داشتند، گل زدند و بازی خوبی ارائه کردند که نشان می دهد ساپینتو کار خود را به خوبی انجام می دهد.

مهاجم سابق استقلال در خصوص عملکرد تهاجمی این تیم در دو دیدار اخیر با بیان اینکه علاوه بر زدن سه گل به نساجی، موقعیت های زیادی را نیز از دست داد، گفت: ایجاد موقعیت های گلزنی زیاد نشان از ارتقای دستاوردهای تهاجمی این تیم دارد. ” آنها در دیدار قبل روابط خوبی داشتند اما پیکان یک بازی تدافعی کامل به نمایش گذاشت. از این رو نتوانستند از موقعیت ها استفاده کنند اما در بازی دیروز نشان دادند که تیمی که مقابل استقلال فوتبال بازی می کند صددرصد ضربه می خورد.

ساپینتو هم همینطور شفر و آن استراماچونی است

موسوی درباره اینکه آیا تیم ساپینتو وقتی می‌گفت استقلالش هجومی است، به حرف‌های او نزدیک شد، گفت: برخی صبوری نکردند و در هفته‌های اخیر مشکلاتی ایجاد کردند. ساپینتو هم همینطور شفر یا استراماچونی تیم را می سازد. تیم خوب حرکت می کند وخدا بخواهد هر روز روابط بهتری پیدا کنید. استقلال این هفته نسبت به هفته های قبل بازی بهتری انجام می دهد و به نظرم در حال رشد است.

مهاجمان استقلال باید بیشتر کار کنند

گلزن سابق استقلال چقدر با نمایش مقابل نساجی نامزد امیدوارم آبی ها در دیدارهای آینده هم پیروزی پر گلی داشته باشند، گفت: در لیگ ما تقریبا همه تیم ها به هم نزدیک هستند و زحمت هم می کشند. بستگی به نحوه استفاده مهاجمان از موقعیت ها دارد. پارسال مشکل گل نخوردن استقلالی ها بود و نتوانستند از موقعیت ها به خوبی استفاده کنند. این مشکل را در این ۶ بازی دیدیم.

موسوی افزود: به همین دلیل مهاجمان باید بیشتر کار کنند. اگر استقلال همیشه از دقیقه اول تا ۹۰ بدترین بازی خود را انجام دهد، موقعیت هایی ایجاد می شود. مهاجمان باید فرصت طلب تر باشند. اگر از موقعیت های ایجاد شده به نحو احسن استفاده کنند، مشکل تیم حل می شود.

روی مسائل داوری تمرکز نکنید

وی در خصوص قضاوت بازی های برگزار شده تاکنون که حتی پس از برد مقابل نساجی نیز مورد اعتراض استقلال قرار گرفت، گفت: مشکلات داوری همیشه وجود دارد. تیمی که می خواهد قهرمان شود نباید به مسائل داوری فکر کند. او باید آنقدر خوب بازی کند، موقعیت ایجاد کند و گل بزند که این مسائل در میان نباشد. اگر بخواهد در هوای پنالتی و آفساید توقف کند، دچار مشکل می شود.

موسوی گفت: روی این مسائل تمرکز نکنند. در طول فصل، قضاوت همیشه هم خلاف میل آنها و هم مطابق میل آنهاست. بازیکنان و مربیان نباید به داوری حساس باشند و تمرکز خود را از دست بدهند. آی تیخدا بخواهد هواداران صبور باشند استقلال هر روز بازی های بهتری انجام می دهد. هرچه ساپینتو بیشتر شناخته شود، تیم بهتر بازی می کند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید