ناراحتی آمریکا از دیدار پوتین و محمود عباس


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، دیدار «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با واکنش تند آمریکا مواجه شد.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه گفت: از شنیدن اظهارات محمود عباس در دیدار با پوتین، رئیس جمهور آمریکا به شدت ناامید شدیم.

این مقام آمریکایی مدعی شد: موضع پوتین بسیار دور از تمایل به برخورد سازنده با مناقشه فلسطین و اسرائیل به عنوان یک شریک بین المللی است. روسیه از عدالت و قوانین بین المللی حمایت نمی کند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا بدون اشاره به جنایات و مداخلات واشنگتن در کشورهای غرب آسیا و حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی گفت: در عوض رئیس جمهور [جو] بایدن تعهد چند دهه ای آمریکا به یافتن راه حلی سازنده و تلاش برای دستیابی به صلح پایدار مورد نیاز برای ارتقای ثبات و رفاه در سراسر خاورمیانه را نشان داده است.

محمود عباس در دیدار با پوتین در حاشیه نشست قزاقستان گفت: ما به آمریکا اعتماد نداریم و شما موضع ما را می دانید. ما به این کشور اعتماد نداریم و به آنها اعتماد نداریم و تحت هیچ شرایطی نمی توانیم بپذیریم که آمریکا تنها طرفی است که در حل مشکلات دخالت دارد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: ما از مواضع روسیه در برابر مردم فلسطین رضایت کامل داریم، روسیه از عدالت و قوانین بین المللی حمایت می کند و همین برای ما کافی است.

علاوه بر موضع محمود عباس، گروه نفتی اوپک پلاس نیز هفته گذشته اعلام کرد که برخلاف درخواست واشنگتن، تولید روزانه خود را دو میلیون بشکه کاهش خواهد داد.

جان کربی، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی در کاخ سفید، پنجشنبه شب در واکنشی تند گفت: ما با گفته های اوپک پلاس موافق نیستیم که این تصمیم فقط برای اهداف اقتصادی گرفته شده است.

وی با اشاره به نزدیک شدن مواضع مسکو و ریاض گفت: در هفته های اخیر عربستان به طور علنی و خصوصی این پیام را به آمریکا رسانده است که قصد کاهش تولید نفت خود را دارند. تاثیر تحریم ها این راه اشتباهی است.» (اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام/م
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید