نظارت شورای شهر تهران بر هزینه های اربعین کردی/ شیوه انتخاب پاکبانان اختیاری است


به گزارش خبرنگار فارس، علیرضا نادعلی، سخنران و عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر در خصوص مجوز شهرداری برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در سال ۱۴۰۱ با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک رویداد بزرگ جهانی است، گفت: رویداد I علاوه بر مدیریت پسماند، رئیس فرهنگ و امور اجتماعی نیز باید در این راستا اقدام و مشارکت کند.

توکلی زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه شهرداری هم در کمیته خدمات شهری وزارت کشور، هم در کمیته حمل و نقل و هم در کمیته فرهنگ عضویت دارد، گفت: این شهرداری هم در کمیته خدمات شهری وزارت کشور عضویت دارد. صادر شده است.

توکلی زاده و خاطرنشان می کند که همه حوزه های متعدد مسئولیت را در اردو پیگیری خواهیم کرد. وی بیان کرد: ما با یک رویداد جهانی و بین المللی روبرو هستیم و این تاثیر کمی نیست که بتوانیم از آن چشم پوشی کنیم. ما وظایفی را که مردم می توانند انجام دهند، انجام نخواهیم داد.

وی افزود: اقدامات و وظایف بین کلانشهرها توزیع می شود و خدمات نیز به شهرداری محول شده است که ما در تمامی این ادارات مسئولیت داریم. این کارها هزینه نیست بلکه یک فرصت برای شهرداری تهران است و کمک می کند از ظرفیت مردم استفاده کنیم.

توکلی زاده با اشاره به اینکه مشارکت داوطلبانه اربعین به حدی است که از کارکنان برای ارائه خدمات استفاده نمی کنیم، یادآور شد: به شهرداری های مناطق اعلام کرده ایم که از توان مردمی در این زمینه استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه افتخار می کنیم که پیرامون بیت المال و موضوع اربعین حساسیت وجود دارد، تصریح کرد: شاید در برخی موارد در سال های گذشته هزینه های کلانی بدون نظارت زیاد صورت گرفته است، اما شورا مجری بر این امر نظارت دارد و ما نیز خواهیم داشت. در صورت نیاز لیستی ارائه دهید.

۳۰ میلیارد تومان اعتبار عددی نیست که بتوان برای اربعین اعمال کرد

توکلی زاده با اشاره به اینکه ۳۰ میلیارد تومان عددی نیست که بتوان برای اربعین اعمال کرد، گفت: برگزاری اربعین بدون کمک مردم و مردم امکان پذیر نیست. امیدواریم با کمک مردم بتوانیم اقدامات را انجام دهیم و در مواردی که حمایت لازم است حمایت های لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روش گزینش آقازاده ها کاملاً داوطلبانه است، اظهار داشت: شرایط سختی از جمله سن، سه دوز واکسن و توانایی و چند برابر ظرفیت افراد برای شرکت در این راهپیمایی را برای این افراد در نظر گرفته ایم. ثبت شده اند، انجام می دهند.

توکلی زاده افزود: ما فقط این مجوز را از شورا دریافت می کنیم که از اعتباری خارج از تهران برای حماسه اربعین استفاده کنیم و اینگونه نیست که بودجه جداگانه ای از سوی شهرداری برای آن در نظر گرفته شود.

مهدی عباسی با بیان اینکه شیاطین از موضوع اربعین برای کینه خود استفاده می کنند، گفت: یک موکب کوچک در عراق ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد. باید بدانیم اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در چه بخش هایی مصرف می شود.

وی با بیان اینکه تا زمانی که لیست پیوست برای این لایحه در نظر گرفته نشود، تردید وجود دارد، خاطرنشان کرد: فردی که در پیاده روی اربعین خدمت می کند، امکاناتی را که در تهران وجود داشت را نادیده می گیرد و در این حوزه خدمات ارائه می دهد.

شهرداری می تواند محور کمپین «بالابر سلامت» باشد.

مهدی آخرریان، رئیس کمیسیون قضایی و نظارت شورا نیز گفت: شهرداری می تواند محور کمپین «نظر سلامت» و دیگر کمپین های «من جاروبرقی نهضت امام حسین هستم» باشد و آن را اجرا کند. . عمل. شرکت های هواپیمایی باید در راستای مسئولیت اجتماعی خود کمک کنند و زائران را به کربلا منتقل کنند.

وی با بیان اینکه تمرکز شهرداری تهران بسیج توان مردمی برای ارائه خدمات ویژه است، خاطرنشان کرد: امیدواریم ایرلاین ها مسئولیت پرواز و جابجایی خطوط بسته بندی به کشور عراق را بر عهده بگیرند و در این زمینه تدابیری بیندیشند.

حبیب کاشانی، خزانه دار شورا نیز با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی ۱۴ هزار اتوبوس برای اعزام زائران آماده کرده است، گفت: اتوبوس های ما اجازه تردد در جاده ها را ندارند و فقط می توانند در مرز مستقر شوند. .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید