نقش استرس در شیوع و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی تا عفونت های شدید دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

طیف گسترده ای از ویروس کرونا در خفاش ها یافت می شود که ممکن است نقش مهمی در توسعه ویروس های توالی آلفا ویروس ایفا کند. اما گونه های جانوری دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

فشار

همه افراد به طرق مختلف استرس را احساس می کنند و به طرق مختلف به آن واکنش نشان می دهند. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به تعداد زیادی از مشکلات سلامتی شود ، چرا آنچه تحت استرس انجام می دهید بسیار مهم است.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که در هیچ کجای دنیا برای کنترل آن یافت نشده است و این باعث ایجاد نوعی ترس در بین مردم سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز موفق به یافتن درمان مناسب برای این بیماری نشده است. رسانه ها و پزشکان دائماً تأکید می کنند که ما باید از رفتن به جلسات عمومی اجتناب کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

داشتن آرامش روحی و درونی برای مقابله با این بیماری نیازمند انسجام اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ایران چنین همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند ماسک و ضدعفونی کننده را از داروخانه ها تهیه کنند ، و این باعث استرس در انسان می شود و سیستم ایمنی را تا حد زیادی کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود. آلوده می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با تغذیه در برابر کرونا

قرنطینه

مردم به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه به دلیل ترس از ناشناخته ها هستند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا به طور کلی حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز دیگر آلوده می شوند ، اما مشخص نیست که چه زمانی بیماران مبتلا به کروناویروس آلوده می شوند یا چه مدت آلوده می شوند.

دولتها برای کنترل ویروس از شلوغی زیاد جلوگیری کرده اند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد قرنطینه شهرهای بزرگ برای بسیاری از افراد چشم انداز ترسناکی است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امکان وجود ندارد.

چینی ها بیمارستان های قرنطینه ای بزرگی ساخته اند که مشکوک به عفونت یا قرار گرفتن در معرض این ویروس هستند ، که باعث ایجاد ترس عمومی در مورد این بیماری می شود.

در واقع ، ویروس کرونا چندان مسری نیست و فقط نقاط ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی را هدف قرار می دهد ، درست مانند سایر ویروس های عفونی.

دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که اگرچه کووید 19 نرخ انتقال بالایی دارد ، اما میزان مرگ و میر کمتری دارد.

تقریباً 80 درصد از افرادی که در سراسر جهان به کووید 19 مبتلا شده اند ، علائمی را که نیاز به بستری شدن داشته اند ، نشان نداده اند. به عبارت دیگر ، وحشت زیادی وجود ندارد.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در ارتباط با سایر بیماری ها کمک می کند. مرگ و میر ویروس کرونا در حال حاضر 2 درصد در سراسر جهان است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از مواجهه ایجاد می شود و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر بیشتری هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با پنج نفر در مورد این بیماری پاسخ های مختلفی می دهد ، برخی ماسک صورت سفارش می دهند و آب جمع آوری می کنند ، برخی در حال رفتن به جای دیگر هستند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

جدا از این موارد ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند نه تجزیه و تحلیل و منطق.

کنترل استرس

برای اینکه مردم کمی نگران شوند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کرده و به حقایق فکر کنید. دستان خود را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا از الکل یا الکل حاوی حداقل 60٪ الکل ، قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال استفاده کنید. از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

از تماس چشم ، بینی و دهان با پارچه خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است فرد مبتلا به ویروس نباشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، برای تمیز نگه داشتن سطوح با کلینیک محلی خود تماس بگیرید.

از اسپری ضدعفونی کننده یا دستمال مرطوب روی سطوح تماسی استفاده کنید ، به عنوان مثال. چراغ های روشن ، صفحه پیشخوان ، تلفن و غیره و از افراد بیمار اجتناب کنید.

خطرات ناشی از استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافتند برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول بیماری فراگیر مشکلات روانی را تجربه کنند و در تنظیم افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شوند تحقیقات نشان می دهد افرادی که به ویژه در معرض استرس و اضطراب هستند آسیب پذیرتر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. هنگامی که سطح استرس افزایش می یابد ، افرادی که در حال بهبودی هستند بیشتر به این بیماری باز می گردند.

ورزش ، خواب و تغذیه کافی

این همیشه توصیه خوبی است و در صورت عدم قطعیت ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند ، به عنوان مثال ، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. استفاده از رژیم غذایی سبک نیز می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که خوب استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از شر آنها نیز موفق تر هستند.

مواد غذایی مناسب کروناویروس

دیدگاهتان را بنویسید