نماز جمعه قدرت نرم نظام اسلامی است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس امینی صبح پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود که به همت فرماندار ویژه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات امام حسین (ع)ONE) امر به معروف و نهی از منکر فرمود: برخی از فواید در واقع معروف است زا هستند، یعنی پشت سرشان ولادت دارند و باید به این سؤالات حساسیت بیشتری نشان دهند، از طرفی برخی از منکرها منکر هستند. زا و باید در نظر گرفته شود.

وی افزود: اگر حجاب امری شناخته شده است که باید نسبت به آن حساس باشیم، اگر حمایت از مظلوم، نیازمند، مبارزه با رانت و فساد امری شناخته شده است که باید بر آن تاکید کنیم، باید بدانیم که در مقابل همه اینها. ، حفظ سیستم i جایگاه بالاتری دارد.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه آسیب رساندن به نظام از همه بدی ها بدتر است، تصریح کرد: اگر نظام اسلامی نباشد، خیلی ها خواهند شد. فواید اگر هم تشکیل شود و همه مردم نماز شب بخوانند فایده ای ندارد، فرمود: فواید اهم را نباید در کنار معروف ها نادیده گرفت و از این رو برای عملکرد آنها باید تاکید کرد.

امینی با اشاره به دیدار اخیر ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: معظم له سخنان مفصلی بیان کردند که یکی از مهمترین آنها اهمیت نماز جمعه و جایگاهی است که باید به آن توجه کنیم. . به شاهرود.

وی با بیان اینکه وقتی در کارگروه یا شورا جایگاه و اهمیت آن را بدانیم می توانیم موفق شویم، تصریح کرد: نباید جایگاه مقوله های مهمی مانند علت شهرت، نماز جمعه، شورای فرهنگی عمومی و… را گرفت. آسان

امام جمعه شاهرود گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند نماز جمعه یک پدیده ۱۰۰ درصد استثنایی است و این نشان دهنده اهمیت نماز جمعه است در حالی که برخی هنوز این معنی را نمی دانند و به همین دلیل به بسیاری هشدار دادیم. برخی از مسئولان ما در مورد اقامه نماز جمعه حق ندارند.

امینی با بیان اینکه تداوم نماز جمعه از مهم ترین ویژگی های این فریضه است، گفت: همه در قبال نماز جمعه مسئول هستند و این نگاه در بین کارمندان ما نیز باید باشد.

وی با بیان اینکه در زنجیره قدرت نرم در نظام اسلامی، نماز جمعه حلقه بسیار مهمی است، گفت: امروز قدرت نرم بسیار موثرتر از قدرت سخت افزاری و ابزارهای جنگی است و امروز حرف اول را در دنیا می زند. پس اگر این نگرش نماز جمعه در بین کارمندان ما بود، بهتر می توانستیم از برکات این فریضه استفاده کنیم.