نهضت امام حسین دین خدا را در زمین تقویت کرد


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی امام جمعه موقت اصفهان پنجشنبه شب در مراسم هیئت رزمندگان اسلام درباره فواید امام حسین (ع) اظهار داشت: فواید ما از امام است. حسین (ع) بسیارند که از جمله فواید با شفقت، اجابت، نماز زیر گنبد، آمرزش گناهان با گریه بر امام و تقرب به خدا با سوار شدن بر قایق امام است.

وی با اشاره به ارزش والای زیارت کربلا تاکید کرد: زیارت کننده امام حسین (ع) مانند کسی است که خدا را بر عرش زیارت کرده است و این از برکت کربلاست.

مهدوی با تاکید بر اینکه نهضت امام حسین(ع) دین خدا را در زمین تقویت کرد، گفت: گاهی خداوند با قدرت مؤمنان قدرت ظالمان را از بین نمی برد، بلکه آنها را با خود نابود می کند و این یکی از سنت های الهی است. .

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در زمان واقعه عاشورا حدود ۲۰ سال از شهادت امیرالمومنین (ع) می گذشت و پس از شهادت حضرت علی (ع) بسیاری از یاران آن حضرت از امام حسن پیروی نکردند. امام حسن علیه السلام به مدت ۱۰ سال با رکود دین مواجه شد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در ابتدای امامت خود به مدت ۱۰ سال صلح برادرش را ادامه داد، اما در این ۲۰ سال مردم در دین به عقب رفتند و یزید متوجه شد که زمان مناسبی برای از بین بردن ریشه های دین است. . ۲۰ سال اراده خداوند این بود که امام حسین علیه السلام شهادت خود را به مردم اطلاع دهد و در این مسیر امام در مظلوم ترین شرایط به شهادت رسید و بخشی از جامعه از خواب بیدار شدند و به اشتباه خود پی بردند.

مهدوی گفت: پس از شهادت امام حسین (ع) ریشه دین همیشه باقی ماند زیرا همیشه کسانی بودند که دین را حفظ کردند.

امام جمعه موقت اصفهان بر اهمیت مجالس عزاداری تاکید کرد و گفت: ائمه اطهار(ع) برای حفظ دین خدا همواره بر برگزاری مجالس عزاداری تاکید داشتند و تا امروز نیز همینطور است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ نهضت کربلا، نهضت مهم و بزرگی بوده است، خاطرنشان کرد: امامان دیگر نیز به شهادت رسیدند (البته شبیه به واقعه کربلا نبودند) و این امر باعث بیداری مردم شد و در دوران غیبت نیز بسیاری از علما به شهادت رسیدند. شاهد بودیم و نتیجه این موارد این است که دیدیم مبانی دینی از بین نرفته است.

مهدوی بر اهمیت رجوع به مراجع تاکید کرد و تصریح کرد: در زمان ائمه اطهار(ع) مردم به ائمه رجوع می کردند، البته امام صادق(ع) انحصار را رها کردند و اعلام کردند که به مجتهدان مراجعه کنند، اما در زمان غیبت ایشان شرایط این بود. متفاوت و دسترسی به امام حذف شد. و باید این را در نظر بگیریم که محور دین ما ولایت است.

عضو شورای خبرگان رهبری با اشاره به آیه ۴۳ سوره نحل و آیه ۷ سوره انبیاء تاکید کرد که امروز وظیفه داریم بزرگان خود را بشناسیم و به آنها مراجعه کنیم.

وی با اشاره به آیه ۲۰۷ سوره بقره تصریح کرد: وقتی ایمان مردم ضعیف می شود همیشه افرادی هستند که با جانفشانی این دین را تقویت می کنند و در این راستا یکی از جوایز ما بحث کربلا است.

مهدوی با اشاره به آیه ۲۵۱ سوره بقره و آیه ۴۰ سوره حج گفت: با توجه به این آیات، یکی دیگر از راه های حفظ و تقویت دین، رسیدگی ظالم به مظلوم است و در این میان مؤمنان نیز می توانند اتخاذ کنند. اقدامات آنها

انتهای پیام/۶۳۱۲۵
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید