نهضت بهسازی و بازسازی مدارس تخریب شده در استان بوشهر تشکیل شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار وزیر آموزش و پرورش با قدردانی از زحمات دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی، به جایگاه و نقش آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: هر کشوری که می خواهد تمدن داشته باشد اگر موثر و جامع و پیشرفته باشد قطعا آموزش در سطح تمدن است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه آموزش و پرورش سخنی نیکو است، تصریح کرد: آموزش و پرورش جایگاه بسیار مهم و ممتازی در نظام حاکمیتی دارد و باید به این قشر اساسی و بزرگوار توجه شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در استان بوشهر کارهای خوبی انجام داده است افزود: تعداد بالای کلاس های مخرب نیازمند توجه جدی است.

نهضت بهسازی و بازسازی مدارس تخریب شده در استان بوشهر تشکیل شود

وی با اشاره به وجود هزار و ۷۰۰ کلاس درس تخریب شده در استان بوشهر خاطرنشان کرد: نهضت بهسازی و بازسازی کلاس های تخریبی در استان بوشهر انجام شود.

صفایی بوشهری رطوبت بالا را دلیل کاهش طول عمر ساختمان ها در استان بوشهر دانست و افزود: ساختمان های نوار ساحلی به دلیل رطوبت استهلاک بالایی دارند و طول عمر این ساختمان ها نسبت به سایر نقاط کاهش می یابد که نیازمند توجه ویژه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: توجه ویژه به متون و مطالب کتاب های درسی دانش آموزان و بازنگری در کتب درسی یک ضرورت است.

امام جمعه بوشهر بر تغییر در تهیه و تدوین کتب درسی دانش آموزان تاکید کرد و یادآور شد: شورای عالی مالی آموزش و پرورش برای تامین اعتبار برای رفع مشکلات آموزشی تشکیل شود.

وی توجه به برنامه های فرهنگی و بصیرتی در آموزش و پرورش را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: برنامه ها و جریان های سیاسی فرهنگی و بصیرتی در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر تدوین شده است.

صفایی بوشهری با تاکید بر تعیین دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشجویی مقاومت جهان اسلام در بوشهر گفت: استان بوشهر ظرفیت های مهمی در برگزاری همایش مقاومت دانش آموزی در کشورهای اسلامی دارد.