نوری: بعد از صعود به لیگ برتر زمان زیادی را از دست دادیم/ ملوان سردرگم است


به گزارش وانانیوز،

پژمان نوری در خصوص ارتباط با ملوان پس از صعود به لیگ برتر گفت: خوشبختانه قبل از آخرین بازی خود در لیگ یک با بازیکنان تسویه حساب مالی کامل انجام دادیم و همه اعضای تیم ۱۰۰ درصد قرارداد خود را دریافت کردند. چند روز بعد از آن قهرمانی درخشانی که داشتیم، جایزه قهرمانی به اعضای تیم بزرگسالان داده شد. از فردای این اتفاق باشکوه، تسویه حساب های مالی باشگاه را ادامه دادیم تا به تعهدات خود به طور کامل عمل کنیم. همچنان در تلاش هستیم تا انشاءالله در روزهای آینده تمامی تعهدات مالی را پرداخت کنیم.

مدیرعامل باشگاه قایقرانی در خصوص برنامه فصل آینده گفت: دو روز پس از آخرین جلسه ما در لیگ، جلسه ای تشکیل شد و فصل آینده و شرایط باشگاه بررسی شد. پور رشید (عضو هیئت مدیره) در دو فصل گذشته شرایط بسیار خوبی را برای باشگاه فراهم کرده و به اعضای مجمع گفته است که پیش نیاز حضور در هیئت مدیره باشگاه را ندارد. او از این پس به عنوان یک هوادار در کنار ملوان خواهد بود و تا حد امکان به این تیم کمک خواهد کرد.

وی افزود: حتی در این جلسه مسئولان شهرستان پیشنهاد سهام پوررشید را در باشگاه دادند که وی ضمن تشکر از اعضای مجمع اعلام کرد، این سهام متعلق به مردم است و من به هیچ وجه این پیشنهاد را قبول ندارم. به هر حال آرزو و آرزوی من از هر ملوانی این بود که پوررشید همچنان در مجموعه حضور داشته باشد اما باید شرایط او را هم درک کنیم و بپذیریم که فعلا نمی تواند به همکاری ادامه دهد.

نوری با اشاره به اینکه تنها پنجاه روز تا شروع لیگ برتر باقی مانده است، گفت: هزینه حضور در لیگ برتر با لیگ یک متفاوت است و همه مسئولان در جلسه مجمع بر این موضوع توافق کردند. اقدامات باید در اسرع وقت اجرا شود. تا امروز زمان زیادی را از دست داده ایم. ما از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرده ایم و حضور در این فضای متفاوت نیاز به آمادگی دقیق دارد. من به عنوان عضو کوچک ملوان خواهش می کنم هر چه زودتر وضعیت مالی باشگاه مشخص شود.

وی افزود: من سال ها با عناوین مختلف در این تیم بودم و همه دیدیم که باشگاه در ده سال گذشته با چه شرایط سختی دست و پنجه نرم کرده است. بدهی های انباشته شده از سال های گذشته و باشگاه دست به دست هم داد و بدون منابع مالی مشخص، دست به دست هم داد، همه این عوامل دست به دست هم داد و در نهایت منجر به سقوط ملوان و پارو زدن در باتلاق لیگ یک شد. جایی که ما به آن تعلق نداشتیم. ملوان از دهه پنجاه تاکنون پرافتخارترین و باثبات ترین باشگاه شمال کشور در سطح اول فوتبال ایران بوده است و حالا که این تیم با تلاش همه به لیگ برتر بازگشته نباید مثل سابق عمل کنیم. ما هنوز نمی دانیم چقدر بودجه داریم و چقدر می توانیم برای نقل و انتقالات هزینه کنیم یا بهتر است بگوییم هزینه ها کاملاً مشخص است اما منابع نیست. این بزرگترین سردرگمی این روزهای ماست.

نوری گفت: سرمربی ما در فصل گذشته بهترین عملکرد را داشت. نتایج و رکوردهایی که در لیگ یک منتقل شد گواه این موضوع است اما الان با مازیار زارع قرارداد نداریم. ما قطعا باید ببینیم مربی ما چه می خواهد و آنها را برآورده کنیم. این امر مستلزم یک برنامه روشن و مختصر برای آینده باشگاه است. مطمئناً زارع مانند فصل گذشته به دنبال تیمی خوب و رقابتی برای لیگ برتر است، در واقع آرزوی همه ما ملوانان است.

مدیرعامل باشگاه دریانوردی تصریح کرد: واقعاً نمی خواهم وقتی این حجم از بدهی در دو سال اخیر تسویه شده دوباره بدهی را روی بدهی بگذارم و مثل دو سال پیش باشگاه را به مرز ورشکستگی برسانم. اتفاقی که در فوتبال ایران زیاد افتاد و با همان ملوان شاهد آن بودیم. فدراسیون فوتبال روی باشگاه ها بسیار سخت گیر است. نمونه آن رسیدگی فوری به شکایات بازیکنان است که در سال های گذشته چنین نبوده است.

وی افزود: نمونه دیگر بحث مفصل ورزشگاه و عظمت تماشاگران استان است. من یک بازیکن فوتبال هستم و عاشق باشگاه ملوان هستم. من سال ها به دنبال توپ دویدم. من هیچ ادعایی برای مدیریت ندارم و تمام فکرم کمک به ملوان است. من هدف دیگری ندارم. تنها آرزوی من این است که هر چه زودتر با منابع مالی مشخص شروع به کار کنم و با قدرت برای لیگ برتر آماده شوم.

انتهای پیام/