نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، مصرف آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

اکثر ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف شود ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. معمولاً در هنگام هضم یافت می شود.. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح منجر به عمل آن در برابر مخاط معده می شود و باعث ایجاد علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، رفلاکس ، گاستریت و زخم می شود. تبدیل می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن قرار دارد و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین برای سلامتی خود ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را برای چند ساعت به تأخیر بیندازیم ، زمانی که کورتیزول برای اولین بار به اوج خود می رسد.

برای افرادی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است فنجان قهوه صبح خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته محققان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن را می توان پس از 15 دقیقه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید