نیازی نیست از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید. در اینجا چیزی است که به جای آن اهمیت دارد.


در اینجا آنچه باید در مورد “غذاهای فوق فرآوری شده” بدانید – چگونه آنها بر سلامتی شما تأثیر می گذارند و برای خانواده شما چه معنایی دارد.

من نسخه کوتاه تری از این پست را برای ستون خود در وبلاگ غذا و تناسب اندام WebMD نوشتم.

صحبت در مورد “غذاهای فرآوری شده” می تواند من را تند و تیز کند. این به این دلیل است که بسیاری از آن بوی امتیاز می دهد ، به ویژه امتیاز داشتن زمان و منابع لازم برای انجام همه کارها از ابتدا.

بنابراین توصیه های زیادی در مورد غذاهای فرآوری شده غیر واقعی است ، زیرا “از همه چیز در یک بسته اجتناب کنید”. مثل اینکه! اگر در مزرعه زندگی نمی کنید و تمام روز را در آشپزخانه می گذرانید ، غیرممکن است.

محصولات ALDI

بنابراین “غذاهای فرآوری شده” چیست؟

در حقیقت ، اکثر غذاها به نوعی پردازش می شوند ، از جمله بسیاری از غذاها که غذای اصلی سالم محسوب می شوند.

فرآوری مانند پاستوریزاسیون باعث ایمن شدن غذا ، حفظ ماندگاری بیشتر غذا و قفل شدن مواد مغذی می شود و آسیاب به این معنی است که شما می توانید بدون آسیاب کردن آرد خودتان نان یا کیک تهیه کنید. در اینجا اشکال دیگر پردازش وجود دارد:

 • خشک کردن
 • هکر
 • مخلوط
 • خشك كردن
 • انجماد
 • بسته بندی
 • تخمیر

به عبارت دیگر ، تأثیرگذار اینستاگرام که به شما می گوید “از همه غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید” احتمالاً در حال حاضر یک بشقاب بزرگ از آنها را می خورد!

در اینجا آنچه مهمتر است وجود دارد

یک روش دقیق تر و مفید برای تفکر در مورد غذا است درجه فرآیندی را که طی کرده اند این دسته بندی ها از آنجا نشأت می گیرند طبقه بندی مواد غذایی NOVA:

 • غذاهای فرآوری نشده یا حداقل فرآوری شده: آنها در حالت طبیعی خود هستند ، یا کاملاً نزدیک هستند. این شامل میوه ها و سبزیجات تازه و یخ زده ، لوبیا و عدس خشک ، ماست ساده ، آجیل خام ، شیر پاستوریزه و گوشت یخ زده است.
 • محصولات نیمه تمام: اینها شامل چیزهایی هستند که نمک ، شکر یا چربی به آنها اضافه شده است مانند کنسرو لوبیا و سبزیجات ، پنیر ، کنسرو ماهی تن ، کنسرو میوه و نان تازه.
 • غذاهای فوق فرآوری شده: آنها اقلامی هستند که حاوی مواد بیشتری مانند رنگ ها ، تثبیت کننده ها و امولسیفایرها هستند و غذاهای سالم و فرآوری نشده بسیار کمی دارند. اینها شامل غذاهایی مانند کیک ، غلات صبحانه شیرین ، ناگت مرغ ، نوشابه ، چیپس و سوپ کنسرو شده است. آنها کالری بالایی دارند ، مواد مغذی کمی دارند و به شدت در بازار عرضه می شوند.

صبر کن چی؟

شاید متوجه شده باشید که یک مرحله نسبتاً بزرگ از “پردازش شده” تا “فوق العاده پردازش شده” وجود دارد. این یک سیستم کامل نیست و بسیاری از غذاها بین دو دسته قرار می گیرند. یک پوسته غلات کامل فقط با چند ماده یا یک ماست شیرین شده چطور؟ مطمئناً مناطق خاکستری زیادی وجود دارد.

غذاهای فوق فرآوری شده چه مشکلی دارند؟

بسیاری از ما هنگام غذا خوردن نگرشی آرام نداریم. محقق می گویند تقریبا 60 درصد از کل رژیم غذایی بزرگسالان آمریکایی از غذاهای فوق فرآوری شده تامین می شود. این میزان در بین کودکان آمریکایی کمی بیشتر است (حدود 66 درصد).

تلاش برای رهایی از رژیم غذایی (و رژیم های فرزندان) از آنها ، تمرین بی معنی و محرومیت است. به عبارت دیگر ، موفقیت در پرورش کودکی که هرگز نوشابه یا غذای میوه ای لثه ای را لمس نمی کند.

همچنین اگر برخی از غذاهای فوق فرآوری شده را در خانه خود ذخیره می کنید (ما این کار را می کنیم) نیازی به احساس گناه یا شرم نیست. در عین حال ، من فکر می کنم مهم است که بفهمیم این غذاها چگونه می توانند با سلامت هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مرتبط باشند.

طبق مطالعاتی از این دست ، هرچه از این غذاهای فوق فرآوری شده بیشتر بخوریم ، از سلامت کمتری برخوردار خواهیم بود:

 • یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی بریتانیا در افرادی که غذاهای فوق فرآوری شده بیشتری مصرف می کردند ، میزان سرطان بالاتری یافت شد.
 • یک مطالعه جدید از بزرگسالان فرانسوی به این نتیجه رسیدند که خطر بالای مرگ زودرس در ارتباط با رژیم غذایی فوق فرآوری شده وجود دارد.
 • مطالعه بیش از 9000 کودک انگلیسی مشخص شد که شاخص توده بدنی ، شاخص توده چربی ، اندازه گیری وزن و دور کمر در بین کودکان ، نوجوانان و جوانان که بیشترین غذاهای فراوری شده را مصرف می کنند بیشتر است.

چرا؟ غذاهای فوق فرآوری شده دارای چربی ، نمک و شکر بیشتری و فیبر کمتری نسبت به غذاهای کمتر فرآوری شده دارند. محققان می گویند که این عوامل همراه با مواد افزودنی غذایی ، مواد شیمیایی موجود در بسته بندی مواد غذایی و روش های پردازش مانند حرارت دادن در دمای بالا ، می تواند به مشکلات سلامتی کمک کند.

غذای سالم برای کودکان مبتلا به بریس

با غذاهای فرآوری شده چه کنیم

من درخواست هایی برای اجتناب کامل از غذاهای فرآوری شده شنیده ام ، اما فکر نمی کنم واقع بینانه باشد – و به نظر می رسد دستور العمل وسواس و سرخوردگی است. در اینجا چیزی است که من به جای آن توصیه می کنم:

 • هنگام خرید لیست مواد لازم را مطالعه کنید. قانون کلی من ساده تر است بهتر. اگر گزینه هایی وجود داشته باشند که حاوی مواد افزودنی زیادی نباشند و من توان خرید آنها را داشته باشم ، اغلب آنها را انتخاب می کنم.
 • بیشتر اوقات بپزید. برخی از غذاهای راحت یک ضرورت در زندگی پرهیاهو هستند. در غذاهای یخ زده مانند فیله ماهی پخته یا راویولی منجمد گاهی مشکلی وجود ندارد. اما شما همچنین می توانید غذاهای بسیار ساده ای از مواد اولیه حداقل پردازش شده مانند برنج و حبوبات یا تخم مرغ های سرخ شده با یک میوه تهیه کنید.
 • نسخه های خانگی را آزمایش کنید. نوجوان من تسلیم نمی شود پانسمان دامداری محبوب او (و به خاطر آن سالاد سبز و چوب هویج را بیشتر می ترساند!). اما او با خوشحالی غذا می خورد سس کبابی خانگی من، ترکیب چاشنی تاکو، سس سیب، و ماکارونی و پنیربه (در اینجا لیستی از کارهایی است که من معمولاً از ابتدا انجام می دهملیست شما ممکن است متفاوت باشد ، و اشکالی ندارد!)
 • به تعادل فکر کنید. بعد از تعطیلات آخر هفته در جشن مادربزرگ یا تولد ، چند وعده غذایی ساده و میان وعده سرو کنید. به احتمال زیاد ، فرزند شما به هر حال مشتاق آنها است. اگر فرزندان شما هفته گذشته یک جعبه غلات شیرین داشتند ، این هفته به صبحانه مانند تخم مرغ ، اسموتی و بلغور جو دوسر تمایل داشته باشید. اگر بچه های شما برای ناهار پنیر مک-ن قوطی می خورند ، به عنوان یک سیب و گلابی خرد کنید.
 • کمی خود را برش دهید. آنچه می خورید اغلب مهم است معمولاً روی غذاهای کمتر فرآوری شده ، از جمله میوه ها و سبزیجات زیاد تمرکز کنید و گاهی سوسیس یا کیک را عرق نکنید.دیدگاهتان را بنویسید