نیروهای یمنی: 40 نفر کشته و زخمی در کمین در جنوب ماریب شدندامروز پنجشنبه ، ارتش یمن از سوی دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی از کشته و زخمی شدن گروه “انصار الله” (حوثی) در عملیات ارتش در استان ماریب ، محل شدیدترین نبرد بین این دو نفر خبر داد. این کشور به مدت هشت ماه متوالی در شمال شرقی یمن رتبه نخست را کسب کرد.

قاهره – اسپوتنیک. مرکز رسانه ای ارتش یمن در حساب فیس بوک خود نوشت: “ارتش و مقاومت مردمی … [كيان قبلي موالٍ للجيش] آنها کمین نزدیکی را علیه حوثی ها در نزدیکی الزبا ، در جنوب ماریب انجام دادند. “

وی گفت: “حدود 40 جنگجوی حوثی در این کمین کشته یا زخمی شدند.”

در همین زمینه ، ارتش یمن گفت: “هواپیماهای متفقین زرادخانه ها و خودروهای BMP را در جبهه حریب نابود کردند.” [جنوب مأرب]”.

در همین حال ، تلویزیون المسیره ، سخنگوی شورشیان حوثی ، گزارش داد که ائتلاف عربی 39 حمله هوایی در استان ماریب انجام داد که به 28 حمله هوایی در منطقه عبدیه در جنوب ماریب و شش شورشی در ماریب تقسیم شده است. پنج حمله به منطقه سروه در غرب ایالت ، مانند منطقه جوبا در جنوب ماریب ، نفت فراوان است.

ائتلاف عربی در اوایل امروز توضیح داد که “ظرف 24 ساعت ، 36 عملیات را علیه تجهیزات و واحدهای شبه نظامیان حوثی در منطقه عبدیه انجام داد و 11 خودروی نظامی را منهدم کرد و بیش از 150 نفر از عناصر تروریستی را قربانی کرد.”

ائتلاف گفت که با شرکای بین المللی و سازمان های بین المللی برای نجات غیرنظامیان در عبدیه کار می کند.

و سه شنبه گذشته ، گروه حوثی ها پس از نبرد با نیروهای یمنی و متحدان آنها کنترل واسط ، دومین استان بزرگ در جوبا ، در جنوب ماریب را در دست گرفتند. به گفته منابع نظامی یمنی ، جدیده به “اسپوتنیک” گفت که مرکز منطقه جوبا ، در چند کیلومتری میدان نفتی امن تر در نزدیکی شهر ماریب در محور جنوبی است.

از اوایل فوریه ، درگیری بین نیروهای یمنی و حوثی ها در ایالت ماریب پس از آغاز عملیات نظامی برای کنترل شهر ماریب ، مرکز استانداری که شامل مقر استانداری است ، افزایش یافته است. کنترل وزارت دفاع و فرماندهی نظامی یمن علاوه بر میادین نفتی و پالایشگاه های ایمن ، مسائل سیاسی ، نظامی و اقتصادی در درگیری های یمن مهم است.

نبرد در ماریب ، از یک سو ، بخشی از نبرد خشونت آمیزی است که یمن نزدیک به هفت سال شاهد آن بوده است بین حوثی ها و نیروهای یمنی متعلق به یک دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی با حمایت ائتلاف و ائتلاف نظامی عرب به رهبری عربستان سعودی. از سوی دیگر ، عربستان در اواخر سال 2014 مناطق وسیع تحت کنترل این گروه از جمله صنعا ، پایتخت این کشور را بازسازی کرد.

صدها هزار نفر در درگیری های خونین در یمن کشته و زخمی شده اند. و همچنین حرکت جمعیت ، گسترش همه گیری ها و بیماری ها.

امروز می توانید در اسپوتنیک درباره اخبار یمن بیشتر بیاموزید.دیدگاهتان را بنویسید