هرچه ساپینتو بگوید آجورلو/ استقلال – سپاهان دوئل تاکتیکی است


به گزارش وانانیوز،

محمد مومنی درباره انعقاد تفاهم نامه بین باشگاه استقلال و منطقه آزاد قشم برای ساخت کمپ و مکان ورزشی حرفه ای گفت: این امر در راستای توسعه امکانات باشگاه استقلال انجام شد. از سعید محمد و سحر فتح اللهی کمال تشکر را داریم. چنین مسئولانی برای پیشبرد اهداف فرهنگی و فنی باشگاه های فوتبال ضروری هستند و مردم حاضر در این دولت در این امر کمک می کنند. امیدوارم این همکاری در آینده به نتیجه بسیار خوبی برای باشگاه استقلال منجر شود.

وی در خصوص توجه مدیریت باشگاه استقلال به توسعه زیرساخت ها که چندی پیش با بازسازی کمپ مرحوم حجازی و ورزشگاه امام رضا(ع) شکل جدی به خود گرفت، گفت: توسعه فوتبال فقط در اجرای سوالات تاکتیکی و فنی.” ما باید امکانات سخت افزاری را هم زمان با نتیجه گیری توسعه دهیم. چون وارد بورس شده ایم این نهاد روز به روز شکاف ها را رصد می کند. بنابراین باید خلأها را بپوشانیم تا بتوانیم باشگاه ساز باشیم. این باشگاه تا دیروز چالش های زیادی داشت. ما چالش‌های زیادی را حل کرده‌ایم و البته هنوز بسیاری دیگر وجود دارد. با توجه به حمایت مردمی و خاستگاه باشگاه استقلال، تلاش می کنیم با حمایت مسئولان برای اجرای کارهایی که به پیشرفت استقلال به عنوان یک باشگاه کمک کرده است، قدم های خود را محکم تر برداریم.

یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره وضعیت تیم پس از گذراندن دو مرحله کمپ پرفشار و انجام ۴ بازی تدارکاتی گفت: نیاز هر باشگاهی برای قدرت گرفتن و نشان دادن این قدرت به دیگران، پایان دادن به پیش فصل است. خوب. سرت را بگذار فصل بدنسازی دوران بسیار سختی است و تجربیات گذشته ما هم همین را می گوید. اجرای برنامه ها و استراتژی سرمربی در زمین مستلزم قدرت بدنی بالا برای قوی ظاهر شدن در دوئل های فردی و تیمی است. پس باید خودتان را ارتقا دهید. مدیریت باشگاه ها نیز این فضا را برای ساپینتو و همکارانش ایجاد کرده است تا بتوانند از ظرفیت خود حداکثر استفاده را ببرند.

وی افزود: توسعه عناصر تاکتیکی که ساپینتو برای مقابله با تیم های تا دندون در نظر گرفته است یکی از اهداف مهم باشگاه است تا کاری که انجام می دهیم رضایت هواداران را به همراه داشته باشد. فکر می کنم شروع فصل خیلی سخت است. قطعا امسال فصل آسانی نخواهیم داشت زیرا همه رقبا می خواهند جام قهرمانی را کسب کنند و تمام تلاش خود را انجام خواهند داد. در این زمینه تلاش می کنیم دوباره به این مهم برسیم.

مومنی در خصوص میزان حمایت مدیران باشگاه از سرمربی پرتغالی گفت: تمام درد و رنج سرمربی تیم است. او به آنچه می گوید عمل می کند. سکوت آجورلو به این دلیل است که سرمربی تیمش در آرامش کامل است تا با صحبت از گوشه ها خطوط حاشیه و تنوع ایجاد نکند. بنابراین مانند فصل گذشته که فرهاد مجیدی شرایط آرامی داشت و قهرمان شدیم، امسال هم به همین روال خواهیم بود. هواداران نگران نباشند که چرا مدیرعامل باشگاه صحبت نمی کند. چیزی که او نمی گوید حمایت از تیم است. او به آرامی به طرفدارانش می گوید که نیازی به صحبت ندارد و دارد کارش را انجام می دهد. شاید خیلی ها با این موضوع موافق نباشند اما این فلسفه کار اوست و باید به آن احترام گذاشت.

وی در خصوص اقدامات باشگاه استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: در این باره با سهیل مهدی صحبت کردم. ایشان ما را از راهکارهای مختلف از جمله پرداخت بدهی و وضعیت موجود در آکادمی مطلع و راهنمایی کردند که از این بابت کمال تشکر را داریم. علاوه بر این سعید فتاحی نیز در باشگاه حضور دارد که تجربه خاصی در این زمینه دارد و قطعا برای استقلال مفید خواهد بود. در نتیجه تلاش می کنیم تمام چالش های حضور در رقابت های قاره ای را حل کنیم و شرایط تیم را مهیا کنیم تا مشکلی از طرف باشگاه پیش نیاید و دوباره محروم نشویم.

مومنی در خصوص دیدار استقلال و سپاهان در افتتاحیه لیگ بیست و دوم گفت: این دیدار دوئل تاکتیکی بسیار سختی خواهد بود چرا که دو مربی خارجی برای اولین بار به مصاف هم می روند. در عین حال فکر می کنم بازی بسیار خوب و زیبایی خواهد بود زیرا هر دو مربی به دنبال یک بازی لذت بخش هستند و برخوردشان در زمین فوتبال هجومی مبتنی بر منطق است. حریف ما خیلی قوی است اما استقلالی هستیم و در خانه بازی می کنیم. ما باید از ابتدا قدرت خود را نشان دهیم. باید نشان دهیم چقدر تغییر کرده ایم و آمدن ساپینتو چقدر روی تیم تاثیر گذاشته است. همانطور که بازیکنان اعتراف کردند که پیش فصل سختی را تجربه می کنند، باید بازی های خوبی انجام دهیم و این سختی را به چیزی شیرین برای هواداران تبدیل کنیم.

انتهای پیام/