هشدار Superfood: آجیل پیلی چیست؟


الکس ، شنونده Nutrition Diva می نویسد:

“آیا می توانید یک قسمت روی مهره پیلی انجام دهید؟ من قبلاً آن را ندیده بودم و یا نشنیده بودم اما ناگهان در رسانه های اجتماعی من ظاهر می شود. احتمالاً فوق العاده مغذی است ، اما احساس می کنم قبلاً در این راه بوده ایم. واقعا هست؟ ”

آیا در دوران جهانی شگفت انگیز نیست که غذاهای زیادی وجود دارد که هرگز نام آنها را نشنیده اید؟ و الکس راست می گوید ، مهره پیلی یک لحظه دارد. در فضای تنگ آجیل ، فروشندگان آجیل پیلی سعی می کنند طاقچه ای برای این مهره کمی شناخته شده ایجاد کنند. بنابراین ، البته ، فقط یک موضوع زمان بود تا برچسب “superfood” مورد استفاده قرار گیرد.


جستجوی اینترنتی “مزایای سلامت آجیل پیلی” به سرعت لیستی از ادعاهای چشمگیر را به دست می آورد:

  • با التهاب مبارزه می کند
  • کلسترول را کاهش می دهد
  • رادیکال های آزاد را خنثی می کند
  • پاها را تقویت می کند
  • به خواب شما کمک می کند
  • عملکرد شناختی را بهبود می بخشد

اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچ یک از این ادعاها بر اساس تحقیقات انسانی خاص در مورد مهره پیلی نیست. تا آنجا که من می دانم ، هیچ تحقیقی وجود ندارد که آجیل پیلی را با پیامدهای خاص سلامتی انسان مرتبط کند – به استثنای یک مطالعه واحد که واکنش آلرژیک را گزارش می کند. در حقیقت ، تنها 6 مقاله در مورد کلم پیلی در کل پایگاه داده Pubmed وجود دارد و همه آنها به جز یکی از سال 2017 منتشر شده است!

اگر به آجیل درختی حساسیت دارید ، مراقب آجیل پیلی باشید.

همه ادعاهای بهداشتی که برای خلبانان خواهید دید ، اگر اساساً بر اساس هر چیزی باشد ، بر اساس محتوای تغذیه ای آنها است. به عنوان مثال ، کلسیم باعث تقویت استخوان ها شده و مغزهای پیلی حاوی کلسیم هستند. بنابراین ، آجیل پیلی باید پاهای شما را تقویت کند. (اگرچه شایان ذکر است که یک اونس آجیل پیلی تنها 4 درصد از نیاز روزانه شما به کلسیم را تأمین می کند.)

بنابراین اگر محتوای تغذیه تنها مبنای این ادعاهای بهداشتی است ، چگونه آجیل پیلی از نظر تغذیه ای به سایر آجیل ها چسبیده است؟ آیا آنها از نظر مواد مغذی خاص بیشتر یا کمتر هستند؟

آجیل پیلی مقوی است؟

بیشتر آجیل ها دارای چربی زیادی هستند ، به این معنی که کالری زیادی در یک بسته نسبتاً کوچک تأمین می کنند. اما آجیل پیلی حتی بیشتر از سایر آجیل ها دارای چربی (و کالری) است ، به استثنای ماکادمیا. برخلاف آجیل ماکادامیا که بیشتر چربی های غیر اشباع هستند ، پیلی تقریباً نصف چربی اشباع و نیمی اشباع نشده است. اگرچه ممکن است در فضای مجازی به ادعاهایی خلاف این مطلب برخورد کنید ، اما مهره پیلی منبع خوبی از چربی های امگا 3 نیست.

آجیل پیلی حاوی پروتئین کمتری نسبت به سایر آجیل های معمولی است – حدود سه گرم در هر وعده.

بیشتر آجیل ها کربوهیدرات نسبتاً کمی دارند ، اما آجیل پیلی عملاً فاقد کربوهیدرات است ، که باعث محبوبیت آنها در میان رژیم های کتوژنیک شده است. با این حال ، این بدان معناست که فیبر آنها نسبت به سایر آجیل ها کمتر است.

آجیل پیلی پروتئین کمتری نسبت به سایر آجیل های معمولی دارد – حدود 3 گرم در هر وعده.

آجیل پیلی نسبتاً سرشار از ویتامین E است و حدود 40 درصد ویتامین E بیشتری نسبت به بادام دارد. همچنین به طور گسترده ای از نظر منیزیم بیشتر از هر آجیل دیگر ذکر شده است و این از نظر فنی درست است ، اما فقط به ندرت. بادام هندی 98٪ منیزیم به اندازه گردوی پیلی دارد. همچنین بادام سرشار از منیزیم است.

برای مشاهده مقایسه میزان مواد مغذی آجیل پیلی با سایر آجیل ها اینجا را کلیک کنید.

دلایل دیگر برای دوست داشتن آجیل پیلی

یکی دیگر از دلایل دوست داشتن آجیل پیلی ، تاثیر کم آن بر محیط زیست است. در حال حاضر ، عرضه جهانی گاو پیلی به طور عمده از فیلیپین تامین می شود ، جایی که آنها به طور وحشی از محیط طبیعی جنگل خود برداشت می شوند. همه آجیل درختان به آب زیادی احتیاج دارند. اما به جای نیاز به آبیاری ، خلبانان فقط به بارندگی طبیعی تکیه می کنند. و برخلاف آجیل های تجاری تجاری ، از کود یا سموم دفع آفات استفاده نمی شود.

تا کنون خیلی خوب. اگر مهره پیلی به ثمر برسد ، ممکن است شاهد کشت تجاری بیشتری برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد باشیم ، و این ممکن است معادله را تغییر دهد. اما در حال حاضر ، به نظر می رسد آجیل پیلی به دوستداران آجیل جایگزین دوستدار محیط زیست بیشتری ارائه می دهد.

آیا واقعاً کشت بادام آب زیادی را هدر می دهد؟

طعم آجیل پیلی چگونه است؟

محتوای چربی بسیار بالا به آجیل پیلی بافت مرطوب و کره ای شبیه به آجیل ماکادامیا می دهد. می توانید آنها را به صورت خام بخورید ، اما بو دادن آنها طعم و بافت انحطاطی ایجاد می کند که به عنوان “فوی گرا گیاهی” توصیف شده است. همچنین کره بادام زمینی بر پایه پیلی و حداقل یک جایگزین شیر گیاهی وجود دارد. اگر نمی توانید آنها را در فروشگاه های محلی خود پیدا کنید ، می توانید به راحتی محصولات آجیل پیلی را بصورت آنلاین سفارش دهید.دیدگاهتان را بنویسید