هوای پاک با آئودی/فناوری جالب خودروهای آلمانی برای کاهش آلودگی هوا (+ تصویر)


عصر ایران ماشین های برقی در مقایسه با خودروهای مجهز به موتور احتراقی از نظر آلایندگی دی اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه ای جایگزین های سبزتری محسوب می شوند. با این حال، انرژی الکتریکی برای شارژ باتری های وسایل نقلیه الکتریکی همیشه از منابع سبز و پاک تامین نمی شود.

صرف نظر از نوع موتور، همه خودروها به دلیل ترمز و فرسودگی لاستیک در جاده ذرات تولید می کنند. آیا راهکاری برای کاهش میزان آلودگی ناشی از این ذرات وجود دارد؟ با این حال، در حال حاضر پاسخ منفی است آئودی یکی از شرکت ها در حال کار بر روی رفع آن است.

خودروهای برقی آئودی و امکان تصفیه هوا در حین رانندگی و شارژ در آینده

آئودی یک پروژه آزمایشی با همکاری MANN+HUMMEL و طراحی فیلتر جدیدی برای وسایل نقلیه الکتریکی که ذرات معلق را از هوای محیط جمع آوری می کند. این فیلتر همانند سیستم های تصفیه هوای ثابت خانه عمل می کند.

این پروژه آزمایشی که در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت تا نتایج آن زمان ارزیابی شود. این فیلتر در جلو و عقب توری ماشین نصب می شود، بنابراین حداقل تغییرات طراحی لازم است. این فیلتر توسط یک ورودی هوای متغیر کنترل می شود که ذرات معلق را در فیلتر نگه می دارد. آئودی در حال آزمایش این فناوری جدید بر روی خودروهای آزمایشی است E-Tron است.

این سیستم در دو حالت کار می کند. هنگامی که خودرو در حال حرکت است، فرآیند تمیز کردن به صورت غیرفعال با عبور جریان هوا از سیستم فیلتر انجام می شود و ذرات معلق جذب می شوند. در حالت شارژ ثابت، ملخ نصب شده در جلو و پشت فیلتر به تصفیه هوای محیط کمک می کند.

به گفته آئودی، حالت دوم برای استفاده در مناطق شهری هنگام شارژ خودرو در ایستگاه های عمومی ایده آل است. همچنین اگر چندین خودرو مجهز به این سیستم تصفیه در یک منطقه تردد کنند، امکان جمع آوری ذرات قابل توجهی وجود دارد و میزان آلودگی هوا کاهش می یابد.

آزمایشات اولیه نشان داده است که این فیلتر پس از طی حدود ۵۰۰۰۰ کیلومتر تست استقامتی، هیچ تاثیر منفی بر عملکرد خودروهای آزمایشی آئودی E-Tron نداشته است. ارزیابی ها در شهر اشتوتگارت آلمان نیز نشان داده است که خودروهای آزمایشی e-tron توانسته اند ذرات خود را به طور کامل تصفیه کنند.

فیلتر جدید آئودی بسیار قابل بازیافت است و نیازی به نگهداری و توجه خاصی از جانب کاربر ندارد.