هیچ برنامه ای برای سفر «گروسیس» به ایران نداریم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خانه ملت به نقل از محمد اسلامی، در پاسخ به سوالی مبنی بر تعامل سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اساس بیانیه شورای حکام علیه ایران، گفت: ایران ارتباط با فضای آژانس بین المللی انرژی اتمی و ما بر اساس تدابیر امنیتی عمل می کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: برجام مواردی را تحت عذرخواهی به کشور ما تحمیل کرده است و اگر قرار باشد این عذرخواهی ها ادامه پیدا کند و برجام هم باشد، قطعا خلاف توافق است.

وی افزود: بنابراین همه باید به همه مواردی که در برجام آمده است پایبند باشند، نمی شود هیچ کدام از موارد برجام را بیرون بیاورند و بگویند این موارد جداست و بعد اعلام کنند که برجام هم است؛ همه چیز باید باشد. متصل شود.

اسلامی گفت: ما مشکلی برای ادامه همکاری با آژانس نداریم، اما اگر آنها به تعهدات خود در قبال برجام عمل کنند، آژانس بین المللی انرژی اتمی باید به سهم خود در حفاظت از ما عمل کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برنامه ای برای سفر به ایران دارد، گفت: هیچ برنامه ای برای سفر وی به ایران نداریم.